درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

دوران دانشجویی IT را چگونه به نحو احسن طی کنیم؟

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
asteroid.s213
میمـ . سینـ نَبـــی یــان
1395/06/21 12:13:19
سلام.
من دانشجوی ترم 3 فناوری اطلاعات هستم. این رشته در دانشگاه ما تازه وارد هست و بیشتر کارهایی که درموردش انجام میشه تو حیطه ی نرم افزاره و یا دانشجوهای نرم انجامش میدن.
مثلا استارت آپ ها، همایش واقعیت افزوده و ...
من و چند نفر از هم کلاسی هام دنبال تاسیس انجمن علمی آی تی بودیم و بالاخره موفق شدیم مستقل از نرم افزار یه انجمن علمی تشکیل بدیم.
عده ای از بچه های با انگیزه مون هم هستن که خیلی دوست دارن وااااقعااا در مورد آی تی فعالیت کنن اما نمیدونن چجوری!
همون طور هم که میدونید ترم های اول دانشگاه واحدهای جذابی نداره و اکثر بچه ها دارن نا امید میشن کلا از درس خوندن و انگیزه شون داره از دست میره.
ما چطور میتونیم فضای علمی و پژوهشی درخور آی تی رو تو دانشگاهمون ایجاد کنیم؟ حتی به صورت خودخوان و گعده های علمی .
یه سری از بچه ها میگن ما از برنامه نویسی خوشمون نمیاد ولی بهمون میگن اگه کدزنی بلد نباشید هیچ چی نمیشید. واقعا به این شکله؟ من فکر میکنم آی تی خیلی گسترده تر از این حرفا باشه!
خیلی ممنون میشم اگر پیشنهاد بدید و کمکمون کنید. چون اگر هم بخوایم از دوره های آموزشی استفاده کنیم من در نظر داشتم از دوره های آی تی پرو استفاده کنیم.
واقعا دوست دارم از فضای دانشگاه سراسری و امکاناتش استفاده کنیم!!

author
حسین احمدی
حسین احمدی
32 ماه قبل
سلام دوست عزیز، نکته اول اینکه به شما گفته شده اگر کد نویسی بلد نباشید هیچی نمیشید حرف کاملاً بی معنی هست، بستگی داره شما تو جه زمینه ای بخوایید فعالیت کنید، برای مثال شبکه، امنیت، مجازی سازی اینا هیچ کدوم نیاز به دانش برنامه نویسی نداره، شاید شما نیاز داشته باشید که اسکریپت نویسی بدونید، اما برنامه نویسی خیر، همچین چیزی نیست.
من پیشنهاد می کنم رو موضوعاتی مثل IoT یا AI یا Cloud Computing هم در کنار مباحث برنامه نویسی تو انجمن علمی ای که ثبت کردید فعالیت کنید، هر کس می تونه تو زمینه ای که علاقه داره فعالیت کنه، دنیای فناوری اطلاعات اونقدر گسترده هست که مجبور نباشید صرفاً رو زمینه برنامه نویسی تمرکز کنید.
برای ایجاد انگیزه باید هدفمند برید جلو، دوستانی که تخصص دارن می تونن دوره و کارگاه های دوره ای برای دانشجو ها برگزار کنند، نشست های گفتگو و بررسی برگزار کنید، تور برگزار کنید و به جاهای مختلف که جنبه علمی دارن برید و کلی کار دیگه که میشه براشون برنامه ریزی کرد.
author
jeffar
جعفر قنبری شوهانی
32 ماه قبل
همه چیز برنامه نویسی نیست و خیلی از زمینه ها هست که نیاز به دانش برنامه نویسی نداره
مهم ترین نکته اینکه بفهمید که در چه زمینه ای استعداد و علاقه دارید و توی اون زمینه مشغول به فعالیت بشید برای اینکه راه تون رو مشخص کنید در حد آشنایی مختصر زمینه های مختلف فناوری اطلاعات رو مورد بررسی قرار بدید و بعد ببینید که کدوم زمینه رو بیشتر دوست دارید و اونو ادامه بدید
به صورت گروهی هم می تونید اینکار رو انجام بدید موضوعات مختلف رو مشخص کنید و هر کس بره در مورد اون زمینه خاص تحقیق کنه بعد دور هم جمع بشید و چیزایی که یاد گرفتید رو به بقیه یاد بدید
در انتها اینو مد نظر داشته باشید که به هیچ عنوان به درس و اطلاعاتی که توی دانشگاه به شما یاد میدن اکتفا نکنید چون واقیعت اینه که چیزی با ارزش از دانشگاه عاید شما نمیشه دلیلش هم مشخصه دانش مرتبط با کامپیوتر یک دانشگاه کاملا عملیاتی هست و قرار از دانشی که ما بدست میاریم در محیط و دنیایی واقعی استفاده کنیم و همینطور دانش کامپیوتر به سرعت داره پیشرفت می کنه و همیشه باید به روز باشید که متاسفانه توی دانشگاه های ما هم سرفصل ها قدیمی هستن و هم اساتید بروز نیستن مثل استاد 10 یا 20 سال پیش مدرک مثلا هوش مصنوعی گرفته و با استفاده از همون اطلاعات داره به دانشجو درس میده حال از این استاد چه انتظاری دارید البته اینو هم عنوان کنم که همه اساتید اینجوری نیست و بعضی از اونها همیشه به روز هستن و به صورت عملی درگیر کارهای مرتبط هستند اما متاسفانه تعدادشون خیلی کمه
پس نتیجه میگیریم که همه چی به خودتون برمیگرده و با تلاش و پشتکار هر کاری می تونید انجام بدید
author
ITpack
32 ماه قبل

دوران دانشجویی IT را چگونه به نحو احسن طی کنیم؟

author
asteroid.s213
میمـ . سینـ نَبـــی یــان
32 ماه قبل
خیلی ممنونم از راهنمایی هاتون.
1- چطور میشه اساتیدی که در این زمینه ها اطلاعات کافی دارن و یا افراد تحصیلکرده ی با تجربه رو پیدا کرد؟ چون اکثر اساتید ما تحصیلکرده های مهندسی نرم افزار هستن. تقریبا همه به جز یکی!

2- در مورد زمینه های متفاوت آی تی چطور میتونیم منابع خوب و کاملی رو پیدا کنیم؟ بین مقالات فارسی من زیاد چیز خوبی پیدا نکردم.

واقعیت اینه که ما اصلا نمیدونیم آی تی چیه! فقط انتخاب رشته کردیم و قبول شدیم.
author
jeffar
جعفر قنبری شوهانی
32 ماه قبل
قسمت اول سوالتون : افراد با سواد و دانش در زمینه فن آوری اطلاعات روی میشه توی جاهای که در این حوضه ها فعالیت دارن پیدا کرد مثل همین انجمن که کلی فرد باسواد و با تجربه دارن فعالیت می کنن
قسمت دوم : شما باید زمینه تخصصی مورد نظرتون رو انتخاب کنید مثلا امنیت حالا توی زمینه امنیت چه منابع وجود داره؟ اولین دوره توی حوزه امنیت Security+ محسوب میشه کافیه در مورد security+ سرچ کنید کلی مطلب و کتاب و ... پیدا می کنید

باید بحث IT رو شروع کنید تا واردش نشید صحبت کردن در موردش بی فایده ست و بیشتر گیج میشید
author
Z4HRA
32 ماه قبل
دوست عزیزم اتفاقا من هم اولین ورودی گرایش آی تی داخل دانشگاه خودمون هستم...یه حس عجیبی بهم میگه هم دانشگاهی هستیم :)) به نظرم به انجمن پیشنهاد بدین که ابتدا زمینه های فعالیت در دنیای آی تی رو به شما معرفی کنن.

و این نکته رو هم بگم که اصولا دو گرایش نرم افزار و آی تی در دوره کارشناسی چندان تفاوتی با هم ندارن...در حد دو سه تا درس با هم تفاوت دارن . مخصوصا که چارت درسی از 92 به بعد تغییر کرده.
پس چندان جو این دو رشته با هم تفاوتی ندارن ....اما خب نرم افزار ها تمرکزشون روی تولید نرم افزار هست ولی این به اون معنا نیست که شما نباید تو حوزه نرم افزار فعالیت کنید...اینکه این دو گرایش فقط به خاطر دو سه تا درس از هم جدا شدن، از شاهکارهای سیستم آموزشی ما هست...
author
ITpack
32 ماه قبل

دوست عزیز خدمت شما عرض کنم که در رابطه با موضوع تحصیل در رشته های فناوری اطلاعات و آن تصویری که فرستادم میتوانم آن راهی که خودم رفتم را به شما بیان کنم و نظر خودم هستش چون انتخاب مسیر در این رشته ها از شخصی به شخص دیگر فرق میکند هر کسی از یک جاده ای رفته حالا کدام یک زودتر میرسند نسبت به همان راهی که طی کرده مشخص میشود.مسیری که من رفتم به این شکل هستش که فرض کنیم تعداد 5 نفر بخواهند وارد رشته فناوری اطلاعات بشوند البته از همین ابتدا اگر دقت کنید من گفتم وارد رشته فناوری اطلاعات این جمله اشتباهه این اولین اشتباه در تعیین مسیر هستش بنابر این تعیین مسیر در این موضوع خیلی حساس هستش و یک خطا میتواند سالها شما را به عقب بیندازد
رشته فناوری اطلاعات گرایشهایی دارد که شما یکی از این گرایشها را انتخاب و در مسیر درست آن خودتان را جا بدهید و از همان جا حرکت کنید.

رشته ای که من رفتم شبکه هستش نه برنامه نویسی بنابراین مسیر شبکه را تعیین میکنم.
این پنج نفری که گفتم هر کدام یک مسیری را برای خودشان تعیین میکنند
اولین نفر سیسکو را برای خودش تعیین میکند
دومین نفر از میکروسافت شروع میکند
سومین نفر
چهارمین نفر
پنجمین نفر

معمولا شرکتی را انتخاب میکنیم که در بازار کار شناخت بیشتری داشته باشد و در بین مردم نسبت به نیاز هر کشوری کارایی بیشتری داشته باشد.
شما در هر شرکتی که بخواهید کار کنید 80 در صد آن شرکت با سیستم عاملهای میکروسافت کار میکند همچنین روترهای سیسکو را هم مشاهده خواهید کرد و این دو شرکت در صد بالایی را از بازار کار را نصیب خودشان کرده اند.بنابراین اکثر کاربران یا از سیسکو شروع میکنند یا از میکروسافت.و این حالت طبیعی است.

اگر فقط در زمینه میکروسافت تحصیل کنید هنگام کار در شرکتها با مشکل روترها و سویچهای سیسکو برخورد میکنی و اگر فقط سیسکو باز هم احتیاج به ویندوز میکروسافت دارید.اما هر پنج نفر باید از +A و Network+ compatia شروع کنند
من خودم ابتدا از همینجا شروع کردم و همان مسیری که توی عکس مشخص شده میکروسافت و سیسکو را باهم رفتم .شما میتوانید همین مسیر را بروید به نظرم خوب است
author
bijanmorady
بهار گلباران
32 ماه قبل
اها الان دریافت کردم یعنی اول شبکه نتورک پلاس برم بعد یکم میکروسافت یکم سیسکو وهمینجوری جلو برم درسته استاد؟بیشتر توضیح بده من A+ و نتورک پلاس تموم کردم بعد چیکار کنم؟
author
ITpack
32 ماه قبل
bijanmorady اینها را که تمام کردید و مدرکشان را گرفتید حالا میتونی در همین زمینه ای که دارید برید سر کار حتی اگر یک سال مجانی کار کنید.
تا قویتر شوید فقط دوره و مدرک کافی نیست باید یاد بگیرید چگونه کابل بگشید چجوری توکار و روکار میزنند چجوری حفاری میکنند چه لوازمی احتیاج دارند مشکلات را چجوری حل میکنند خواسته ها و پیشنهادات را از نزدیک ببینید و تجربه کسب کنید و خودتان را پیشرفت بدهید انتظار هم نداشته باشید الان میلیاردر بشوید هنوز خیلی زود است اما در آخر موفق خواهید شد من هم برای شما آرزوی موفقیت دارم

این پست حذف شده است
دلیل حذف: مطلب از سایت دیگری برداشته شده است

author
ITpack
32 ماه قبل
لطفا از وبسایتها کپی نکنید>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>.

عنوان مقاله

http://sitedesign-co.com%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA

author
امیرحسین کریم پور
امیرحسین کریم پور
32 ماه قبل
سلام.
با توجه به علاقه ای که در زمینه های IT دارید پیش برید و بعد هدفتون رو انتخاب کنید حرف های چرت و پرت و صد من یه غاز رو ول کنید.دنیای IT اول علاقه اس،به فکر پول باشید اصلا موفق نخواهید شد. من تو دوره های شبکه اینارو بهتون پیشنهاد میکنم:
نتورک پلاس(لازم و ضروری برای ورود به حوزه های شبکه های کامپیوتری)
ویندوز (۸ یا ۱۰)
سرور ۲۰۱۲ دوره اول ۴۱۰-۷۰
سرور ۲۰۱۲ دوره دوم ۴۱۱-۷۰
سرور ۲۰۱۲ دوره سوم ۴۱۲-۷۰
تا اینجا میشی mcsa
تقریبا ۱.۵ سال (هفته ای یک جلسه ۴ ساعته)
بعد‌از این mcse رو نخوان
برو دنبال
فایروال(tmg,kerio....) (سه ماه هفته ای یک جلسه)
اگه‌دوست‌داشتی:
میل سرور (kerio,exchange...) (۳ماه هفته ای یک جلسه)
مجازی سازی(VCP،VDIو..)

یه‌دوره‌ ccna هم بعد mcsa بری خیلی میتونه‌کمک کنه(۴ ماه ، هفته‌ای یک جلسه)

حرفه ای تر ، ccnp , که خودش چندین شاخه میشه ، برای امنیت بخوانی نیازه (هر دوره اش ۳-۴ ماه فکر کنم )

فیلم هم CBT nuggets و Plurasightهست.(در کنار کتاب ببینید)
سرچ کنی برای همه دوره ها هست.
موارد بالا حداقل برای مدیر شدن شبکه ی یک سازمان لازم و کافیه و اطلاعاتی که کسب میکنید از دوره های مذکور در حد یک کارشناس معمولی شبکه میشید. اما اگر به زیر ساخت های مایکروسافت یا سیسکو علاقه دارید باید سراغ یکیش برید و متخصص واقعی در اون حوزه باشید.و نمیتوانید هم متخصص سیسکو شوید و هم متخصص مایکروسافت، زیرا آن دو حوزه به قدری گسترده است که نمیتوانید همزمان در هر دو حوزه متخصص شوید.

اگه به امنیت علاقه دارید و برای اینکه یه امنیت کار خوب بشید باید از هر حوزه(میکروسافت،سیسکو،میکروتیک،مجازی سازی و ...)تا حد ابتدایی اطلاعات داشته باشید تا بتونید مباحث امنیتی مربوط به هر حوزه رو تجزیه و تحلیل کنید.که طبیعتا اونا Optional هستن.تو حوزه امنیت،امنیت در سیستم عامل حرف اوله یعنی امنیت اصلی،امنیت در سیستم عامل هست،واسه کسایی که میخوان متخصص امنیت در سیستم عامل ها بشن باید بعد از گذروندن دوره mcsa برن سراغ لینوکس.بعد از دوره های لینوکس که به سه دوره lpi1,lpi2,lpi3 تقسیم میشه دوره سیسکو تا ccna توصیه میشه و بعد از اون دوره مجازی سازی VCP که پیش نیازش ccna(r&s) هست.از این به بعد امنیت شکوفه میزنه و میرید از دوره security+ شروع میکنید و بعد از گذروندن دوره ceh تازه استعداد شما مشخص میشه که به چه میگرایید.آخه میدونید امنیت یه دنیاست(امنیت در سیستم عامل(امنیت اصلی)،امنیت در سرویس های سیسکو،امنیت در اپلیکیشن ها،امنیت در وبسایت و ...).امیدوارم تونسته باشم راهنماییتون کرده باشم.با آرزوی موفقیت...

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

دوره های پیشنهادی

تاپیک های پربازدید