درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

تجربه تحصیل در کارشناسی ارشد رشته های مرتبط با فن آوری اطلاعات

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
amirhossiend
1395/08/19 11:12:28
سلام.
در برهه ایی که اکثریت فارغ التحصیلان کارشناسی رشته های مختلف فن آوری اطلاعات (اعم از نرم افزار،سخت افزار ،فن آوری اطلاعات) سردرگم می شوند که ارشد بخوانند یا خیر به نظرم در اختیار گذاشتن تجربیات افرادی که به نوعی در بازار کار درگیرند و سمت ارشد رفته اند می تواند به بقیه در تصمیم گرفتن بیشتر کمک کند.منتظر این تجربیات ارزشمند هستیم.
author
مهدی عادلی
مهدی عادلی فر
30 ماه قبل
سلام به شما
این که بخواهید ارشد بخوانید یا نه بستگی به این دارد که هدف شما از درس خواندن چیست؟ اگر هدف شما این باشد که مقاله علمی چاپ کنید و بعدش هم دکتری بخوانید و بعدش هم به فکر هیئت علمی شدن هستید حتما ارشد بخوانید. اما اگر هدف شما این است که وارد بازار کار شوید و به صورت غیر آکادمیک فعالیت داشته باشید و بخواهید پول در آورید لزومی ندارد که ارشد بخوانید. البته اگر ارشد بخوانید می توانید از اسم و پز آن استفاده کنید. مخصوصا اگر از یک دانشگاه معتبر مدرک گرفته باشید تقریبا با یک نگاه بهتری به شما نگاه می کنند البته که شما هم حداقل دو سال را خرج این دوران کرده اید. این را هم بگویم که در زمان کارشناسی ارشد به تخصص های غیر آکادمیک شما چیزی اضافه نخواهد شد.

این پست حذف شده است
دلیل حذف: مطلب فاقد بعد فنی می باشد و ممکن است باعث چالش در بحث شود

author
pedram795
رضا پدرام
30 ماه قبل
سلام بنده پس از دو ترم تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انصراف دادم چون به نظرم چیزی بهم اضافه نمی کرد که هیچ فقط وقت و انرژیمو تلف میکرد، من به علت عدم داشتن بند پ نیازی به مدرک تحصیلی عالیه هم نداشتم و باید خودم دنبال کار می بودم و تو شرکتهای خصوصی هم کسی دنبال مدرک آکادمیک عالیه نیست، ازت کار میخوان! البته مدرک عاملی برای دعوت به مصاحبه استخدامی هست به عنوان مثال اگه تبلیغ نباشه تو وبسایت ایران تلنت قسمت Find Jobs و زیر گروه IT - Network Administration نگاه کنین اکثر شرکتها مدرک دانشگاهی رو میخوان اما در حال حاضر خیلی روی ارشد نیست از طرفی بازم نظر شخصیمو میگم که مقطع ارشد پلی به سمت دکتراست و لازمه ی کسایی که میخوان دکتری بگیرن و گرنه همون کارشناسی کفایت میکنه و شروع تخصص در یکی از زیرشاخه هایی که علاقه داری و رسوندن اون به حد اعلا و صاحب نظر شدن در اون تخصص
(همیشه بهترین ها درآمد خوبی خواهند داشت، مهم نیست تو چه رشته ای مهم بهترین بودنه)

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

دوره های پیشنهادی

تاپیک های پربازدید