درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

یه جور دیگه فکر کنیم!

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
araf56
علیرضا
1395/08/21 08:21:41
سلام، نظر شما دوستانو در مورد یه موضوع می خواستم بدونم؟
دو نفرو در نظر بگیرید که هر دو تاشون مدرک دیپلمشون گرفتند. یکیشون راه دانشگاهو در پیش می گیره و یکی از رشته های کامپیوترو قبول میشه و وارد دانشگاه میشه، دومی فردای روز دیپلم، یه آموزشگاه کامپیوتر ثبت نام می کنه و در طی 4 سالی که دوستش تو دانشگاه سیر میکنه، اون یکی از دوره های مایکروسافت یا سیسکو و یا امنیتو حرفه ای می گذرونه.حالا خدایی کدومشون در نهایت در فضای کاری موفقتره؟(دروس دانشگاه چقدر با محیط کاری همخونی داره؟،)
به نظرم بد نیست بعضی مواقع یه جوره دیگه ای، اونجوری که بقیه فکر می کنند، فکر نکنیم و دنباله رو نباشیم! شاید یه جور سنت شکنی باشه و اگه کسی بخواد اینطوری عمل کنه، از طرف خانواده، فامیل، دوست و آشنا باهاش مخالفت بشه. ولی واقعا ما چقدر فرصت برای زندگی کردن داریم، بد نیست علائق و استعدادمونو بشناسیم و با حفظ احترام به عزیزانی که دوستمون دارند زندگی کنیم؟!نظر شما چیه؟ کار درست چیه و آیا فرهنگ ما و یا بهتر بگم عرف به ما اجازه می ده یه جور دیگه فکر و عمل کنیم؟


author
wisemadguy
پویان عارف پور
30 ماه قبل
با توجه به دیده های خودم طرفدار اینم که کسب مهارت کنه :
1- بعد از اشتغال خیلی رفتن دوره ها و کسب مهارتهای جدید مشکله اکثر افرادی که میشناسم از صبح تا عصر سر کار هستن و بعدش نه رمق دارن نه هوشیاری ذهنی برای یادگیری
2- اغلب کسانی که از دانشگاه وارد بازار کار میشن واقعن یک دهم چیزی که یاد گرفتن رو هم بکار نمی گیرن
3- وقتی دانش داشته باشی کار هست ولی وقتی دانشت کم باشه یا به روز نباشه مجبوری دو دستی کارت رو بچسبی و هر باجی بی که مبادا شغلت رو بگیرن

author
porkareh
علی پرکره
30 ماه قبل
دوستان باید ببینیم که فضای کار رو چطور تعریف میکنیم
به نظر من دروس دانشگاهی رشته های کامپیوتر هیچ ربطی به کلاسهای مایکروسافت و سیسکو و ... نداره
ما درکلاسهای مایکروسافت و امثال این یاد میگیریم که چطوری از یه وسیله آماده استفاده کنیم
نصب اکتیو دایرکتوری و کانفیگ سیسکو و ژونیپر یه مهارت نه دانش!
کسی که تحصیلات دانشگاهی رو پشت سر میذاره یعنی باید بعدا بتونه یه پروتکل جدید ارائه بده یا مثلا یه چیزی شبیه سیسکو خلق کنه
ما ایرانیا فکر میکنیم کسی که بلده یه سوییچ سیسکو رو ماهرانه کانفیگ کنه مهندسه! درصورتی که فقط یه تکنسین ماهر
پس تحصیلات دانشگاهی رو به هیچ عنوان با مهارتهای موجود مقایسه نکنیم

یه مثال دیگه..... یه دانشجوی رشته مکانیک قرار نیست که بتونه یه ماشین ساخته شده رو تعمیر کنه
مکانیکی خودرو توسط یه مکانیک که ممکنه سواد خوندن و نوشتن هم نداره انجام بشه
اما....
یه مهندس مکانیک باید بتونه یه خودرو خلق کنه.... یه موتور طراحی کنه...
...........
بازار کار: یه دانشجو تو لیتوانی میاد یه چیزی درسته میکنه که با سیسکو رقابت کنه
میشه میکروتیک
ولی ما ایرانی ها وقتی یاد میگیریم میکروتیک و سیسکو رو کانفیگ کنیم فکر میکنیم مهندسیم... در صورتی که فقط یه تکنسینم
author
Itsolution
30 ماه قبل
سلام و درود
باید دید که به چه چیزی می خواهید برسید. تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی به انسان ها نحوه فکر کردن، جست و جو کردن، پژوهش کردن، تولید دانش و ... رو میدن. اما کلاس های بیرون تنها صرف پیروی از یه سری دستور خاص می باشد مثلا برای کانفیگ روتر و سوییچ ابتدا دستور ... بعد دستور ... . مقایسه کردن این دو مقوله مثل مقایسه کردن کدنویس و مهندس نرم افزاره که متاسفانه ما به کدنویس ها میگیم مهندس نرم افزار در حالی که چنین چیزی اصلا صحیح نیست. مثل این میمونه که کسی مهندس برق میخونه در دانشگاه و کسی دیگه سازمان فنی حرفه ای نحوه سیم پیچی یه موتور رو می خونه یا برق کاری یک ساختمون رو، به هیچ وجه قصد زیر سوال بردن هیچ کس و هیچ شغلی رو ندارم و تمامی افراد و مشاغل برای بنده قابل احترام هستند. اما تفاوت این دو مسئله ای که اشاره نمودید بسیار بسیار زیاد است.
شاد و موفق و پر انرژی باشید.
author
morteza1131
مرتضی امیدیان
30 ماه قبل
سلام
خوب با توجه به بحث ها به نظرتون کسی که تکنسین ماهری هست ولی دانش کافی رو نداره چطور باید اون دانش رو کسب کنه مثلا در مورد دانش شبکه، ماکروسافت، سیسکو و ...(با توجه به اینکه ورود به دانشگاه و تحصیلات آکادمیک هم توجیح زمانی و مالی نداره!)؟!
و اینکه خوب آیا این کار نیست که نیاز به مهارت و یا دانش رو مشخص میکنه؟ وقتی توی ایران اکثرا دنبال یک تکنسین با مهارت هستند تا یک کسی که دانش رو داره و این دانش آکادمیک توی خود همین دانشگاه کاربرد داره و فقط برای دادنش به دیگران، بهتر نیست که به جای داشتن دانش، مهارت رو داشت؟!
و البته در خصوص اینکه می فرمایید یک کسی که مهارت داره و مثلا میتونه یه سری کانفیگ رو انجام بده مهندس نیست خوب کسی هم که دانش رو به صورت صرف داره مهندس نمیشه اونم میشه دانشمند، به این تعریف دقت کنید:

مهندس کسی می‌باشد که تلاش می‌کند، یک ساختار عملیاتی و عملی از مفهومی را ایجاد کند و در یکی از رشته‌های مهندسی آموزش دیده باشد و یا به طور حرفه‌ای در آن رشته مشغول به کار باشد. مهندسان از فناوری، ریاضیات، و دانش برای حلّ مسائل کاربردی استفاده می‌کنند.

مهندس کیست!
خوب پس با توجه به اینکه کسی که فقط آکادمیک خونده و دانش داره به حل مسائل کاربردی و استفاده عملی از این دانش نمیرسه(حداقل توی ایران) نمیشه به این افراد هم گفت مهندس!
البته اینم بگم که به نظر من همون به قول شما تکنسین ماهری که مهارت کانفیگ دیوایسهای سیسکو و یا راه اندازی یک شبکه ماکروسافتی رو داره بدون دانش نمیتونه به موفقیت برسه چه طور می تونه اون شبکه رو تحلیل کنه و به بهترین ساختار و کانفیگ برسه؟!چطور میشه بدون داشتن دانش لازم، شبکه یک سازمان رو با زدن چند تا کامند توی یک فایروال جونیپر یا سیسکو و یا ... ، از نظر امنیتی تضمین کرد؟

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

دوره های پیشنهادی

تاپیک های پربازدید