درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

مشکل انتخاب رشته بین IT و مهندسی نرم افزار

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
Amir Hossein
امیر حسین بقایی
1393/02/19 07:12:37
با سلام خدمت همه دوستان ... من بین دو موضوع گیر کردم...این که برای رشته دانشگاه بین آی تی و مهندسی نرم افزار کدوم رو انتخاب کنم؟! :( خودم به مقوله برنامه نویسی و تحلیل و سیستم عامل ها خیلی علاقه دارم و دوست دارم بدونم برنامه ها روی فضای مجازی چطور اجرا میشن...چی میشه که محاسبات صورت میگیره...ارتباط پردازنده و نرم افزار چیجوریه...! سیگنال های فرستاده شده توسط فشار دکمه ی کیبورد چطور روی صفحه تاثیر میزاره...و ... :) اگر دوستانی هستند که مثل من موندن و نظری دارن ممنون میشم بیان کنند و یا افرادی که در حال حاضر در دانشگاه رشته های علوم رایانه میخونند راهنماییم کنند خیلی خیلی ممنونشون میشم :) موفق باشید

author
alireza.aminimehr
علیرضا امینی مهر
61 ماه قبل
با سلام و خسته نباشید ، دوست عزیز دانشگاه علمی کاربردی جدیدا رشته اختصاصی شبکه رو آورده و من در حال تحصیل هستم و خیلی هم خوبه.. اگر به این مطالبی که گفتی دوست داری بری..به نظر من سیستم های کامپیوتری و سخت افزار برو..چون این رشته هم تازه اومده تو دانشگاه علمی کاربردی... دانشگاه علمی کاربردی از سال 92 بهترین کاری کرده این بود رشته آتی رو حذف و تفکیک کردن به رشته های (شبکه های کامپیوتری-شبکه های گسترده-برنامه نویسی-سیستم های کامپیوتری و...)مجزا و این از نظر من و دوستان دیگه خیلی خیلی خیلی عالیه...

author
hadi-lashgari
هادي لشگري
61 ماه قبل
با سلام خدمت دوستان عزيزم
من كارداني IT و كارشناسي نرم افزار خوندم هر دو رشته خوبه ولي به خود شما بستگي داره رشته نرم افزار بيشتر مباحث مربوط به برنامه نويسي و اسمبل و معماري كامپيوتر رو در بر مي گيره وولي رشته آي تي برنامه نويسي تحت وب و شبكه و امنيت شبكه اينكه شما مي خواهيد نحوه عملكرد سيستم رو بدونيد مربوط به معماري كامپيوتر و اسمبل مي شه كه تو دوره كارشناسي نرم افزار مي خونيد در كل اگر همت و تلاش خودت نباشه دانشگاه و رشته تحصيلي به دردت نمي خوره- به نظر من كه هر دو رشته رو خوندم رشته نرم افزار كاملتر و جامع تر هست و مباحث آي تي رو هم در بر مي گيره .

author
hojat.rostami
حجت رستمی
61 ماه قبل
سلام
یک موقایسه خیلی ساده اگه بخوام در مورد it و رشته کامپیوتر بگم :
it یا فناوری اطلاعات از اینترنت استفاده میکنه ولی رشته کامپیوتر الزاما از اینترنت استفاده نمیکند و بیشتر به مباحث سخت افزاری و نرم افزاری مربوط میشه در واقع رشته کامپیوتر یک ابزار اصلی برای رشته it به حساب میاد و اینکه در رشته کامپیوتر دید مهندسی نرم افزار و سخت افزار وجود داره اما در رشته it علاوه بر دید مهندسی شما دارای دید مدیریتی هم خواهید بود و این مهمترین نقطه تمایز رشته it و کامپیوتر . به همین دلیل برای اینکه بتوان تعداد زیادی از مهندسین کامپیوتر را در یک مجموعه مدیریت کرد معمولا از فارغ التحصیلان رشته it استفاده میکنند و همین باعث شده که it تنوع کاری بالاتری رو داشته باشه مهندسین کامپیوتر راه حل ها را با نوشتن برنامه ها به وجود میاورند و مهندسین it بسته به نوع نیازشان از این راه حل ها استفاده میکنند پس پویا بودن رشته it یکی دیگر از قابلیتهای آن است بنابر این شما همیشه مجبور به داشتن اطلاعات به روز در فناوری های کامپیوتری و اینترنت هستید.
author
Amir Hossein
امیر حسین بقایی
61 ماه قبل
از همه دوستان و برادران بزرگتر ممنونم که خیلی قشنگ جوابمو دادند...

من خودم طراحی وب و html5 و Css3 رو کامل بلدم با جی کویری اما بیشتر به مباحث عمیق تر در خود رایانه علاقمندم...ممنونم از همگی..

author
afarhad
فرهاد مهریاری
53 ماه قبل
زیاد رو دانشگاه حساب باز نکن !!! چیز زیادی بهت یاد نمیدن مگـــــــــــــــــــر اینکه یه استاد به روز گیر بیاری که تو صد تا یکی سخت پیدا میشه من بیشتر دوستام بر خلاف خودم IT میخونن خودشون همیشه میگن که اونایی که ما خوندیم اصلا به دردمون نخورد تازه دانشگاه سراسری هم هست !

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

دوره های پیشنهادی

تاپیک های پربازدید