درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

به نظرشما ممکن است که ربات ها در آینده بازار کار را از انسان ها بگیرند؟؟

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
hamideh_smi7
hamideh smi
1396/02/29 06:11:09

به نظرشما ممکن است که ربات ها در آینده بازار کار را از انسان ها بگیرند؟؟

با سلام خوشحال میشم اگه در این بحث شرکت کنید و نظر شخصی خودتون رو در این زمینه بیان کنید. با توجه به گسترش روز افزون تکنولوژی های جدید و پیشرفت علم رباتیک شاهد این هستیم که در همه جای دنیا حتی در ایران ربات هایی ساخته می شوند برای مثال وظیفه ی برخی از این رباتها مراقبت از کودکان و یا سالمندان برخی دیگر رباتهایی هستند که امور خانه را انجام می دهند و یا ربات هایی که به عنوان گارسون رستورانها قرار است استفاده بشوند آیا در آینده با وجود این رباتها انسان ها تنبل نمی شوند؟؟ درسته که هنوز اونقدری فراگیر نشدند ولی دنیای تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفت است و چاره اندیشی در این مورد بسیار مهم می باشد...
آیا با وجود رباتها انسان ها بیکار نمی شوند؟؟ مدیر رستورانی رو در نظر بگیرید که بجای استفاده از چندین جوان در پست گارسون و دادن حقوق به آنها و ایجاد اشتغال تنها با خریدن یک یا دو ربات از یک شرکت به راحتی رستوران خود را مدیریت کند در این صورت آیا بیکاری بیشتر نمیشه؟؟
درسته که ربات ها خیلی مفیدند و در مسائل متنوعی می توانند کمک حال انسانها باشند ولی به نظر من نباید آینده ی انسانها رو خراب کنند قرار است که انسانها با استفاده از آنها راحت تر زندگی کنند نه اینکه ربات ها اونقدری فراگیر بشوند که جای انسانها رو در این کره خاکی بگیرند...به همین دلیل من فکر می کنم که هوش مصنوعی و علم رباتیک باید در ایران و در دنیا به نحوی استفاده بشه که انسانها رو تن پرور و تنبل نکند و شکوفایی استعداد ها و خلاقیت ها رو از آنها نگیرد بازار کار رو از آنها نگیرد و به زندگی آنها کمک کند.
نظر شما درباره ی آینده انسانها و رباتها چیست؟؟انسانها پیروزند یا رباتها؟؟؟ و اینکه شما فکر می کنید که رباتها باید به چه شکلی ساخته شوند؟

نویسنده:hamideh-smi7
منبع:tosinso.com
author
rasool1
rasool danesh
22 ماه قبل
سلام
ممنونم از بحثی که گذاشتین
با توجه به تجربه ای که دارم اصلا نمیشه برای دنیای تکنولوژی و it پیشبینی کرد
مثلا آیا پدر های ما پیشبینی چیزی مثل گوشیهای هوشمند رو می کردند؟ پدر من مهندس الکترونیکه و زمان ایشون تلویزیونهای لامپی بودن و من پیش ایشون با الکترونیک آشنا شدم اما ایشون هیچ وقت نمی تونست این همه تغییر در الکترونیک رو در این مدت زمان کم تصور و پیش بینی کنه
شما در بحث بالا فرمودین که رباتها جای انسانها رو میگیرن این تفاق خواه یا ناخواه میفته، انسانها محدودیتهایی دارن که با ساخت ابزار اون محدودیتها رو جبران میکنند پس ابزاری مثل ربات حتما جایگزین محدودیتهای مثل خستگی یا گرسنه گی یا تشنگی انسان میشن چه بخوایم چه نخوایم...
تنها قدرتی که انسان داره که محدودیت نداره قدرت فکر و اندیشه است و هیچ وقت یک ربات نمیتونه جایگرین اون بشه
شاید یک ربات بتونه با کپی کردن اعمال انسان فکر و اندیشه انسان رو حدس بزنه اما هیچ وقت نمیتونه مثل یک انسان فکر کنه
ببخشید اما می خوام یک آینده وحشناک تر رو براتون به تصویر بکشم
ربات ها و ابزارها کم کم انسانها رو از لحاظ بدنی تنبل و کم تحرکتر می کنند (اما مغز و فکر تنبل نمیشه چون همیشه در حال فکر کردن است حتی زمانی که هیچ کاری انجام نمیده)
این کم تحرکی و ضعف در گذر ایام باعث ضعیف شدن اندامهایی مثل دست و پا میشه
توی کتابهایی که دانشمندان زیست شناس نوشتن (خودم نمی دونم اما دارم نقل قول به مضمون می کنم) میگن در قدیم موجودات شکل دیگه ای بودن مثلا ماهیها دست داشتن اما در گذر زمان وقتی ازون عضو بدن استفاده نکردن و یا استفاده دیگه ای ازش کردن به باله تبدیل شده...
حالا فکر کنید که انسانها دست و پاشون ضعیف بشه و در گذر ایام کوچیکتر بشه یا اصلا نباشه
انسانها میشن یک ستون با یک دایره در بالای تنشون.....

author
No One
نیما هاشمی
22 ماه قبل
بسیار بحث خوبیه

من هم دقیقا فکر میکنم با پیشرفت علم روباتیک جای کاری واسه انسانها نمیمونه !!
مثل دوره ی انقلاب صنعتی در اروپا که بسیاری از کارگرها از کار بیکار شدن چون ماشین هایی به وجود اومدن که همون کار رو با دقت بیشتر انجام میداد ، فیلم عصر نوین ساخته ی چارلی چاپلین دقیقا بیانگر همین موضوع بود .

هر کارفرمایی به فکر سود بردن خودشه مسلما ، با خودش فکر میکنه خب من به جای یه آدم که ممکنه مریض بشه ، کارو خوب انجام نده ، دو روز در ماه مرخصی بخواد و .... یک ربات میخرم ، یه بار پول میدم و همیشه ازش استفاده میکنم

این باعث بیکاریه من و امثال من میشه !!!

یک فیلم دیگه هم هست که رابین ویلیامز مرحوم بازی کرده بود اسمش یادم نیست ، اونجا هم در رابطه با همین موضوع بود که ربات ها وظیفه ی یک دستیار شخصی رو بازی میکردند و کم کم کل دنیا رو گرفته بودند

چندین فیلم با این مضمون دیدم ، فیلم I'm Robot با بازی ویل اسمیت هم در رابطه با همین موضوعه ، این نشون میده که دنیا در حال رفتن به این سمت که انقدر فیلم هایی با این موضوع ساخته میشه

فیلم ترمیناتور با بازی آرنولد شوارتزنگر هم در رابطه با انقلاب ربات ها بود

باید این موضوع رو جدی گرفت ، پیشرفت چیز بدی نیست اما نباید عرصه رو برای انسان ها تنگ کنه ، پیشرفت در علم روباتیک میتونه این کار رو انجام بده و جای کار برای انسان رو کم کنه

بنده به شخصه با این مساله موافق نیستم ، به نظرم نباید ربات هایی ساخته بشن که بتونن جای انسان ها رو بگیرن .
author
hamideh_smi7
hamideh smi
22 ماه قبل
در جواب جناب rasool1 خب درست می فرمایید اصلا نمیشه آینده آی تی رو پیش بینی کرد ولی همین که شما میگین آدم ها تنبل میشن به لحاظ بدنی و اینکه هنوز می تونند فکر کنند و قدرت اندیشه دارند من این سوال رو می پرسم ؟؟اینکه گاهی اوقات وقتی افراد تن پرور میشن ناخودآگاه دیگه حال فکر کردن و شکوفایی خلاقیت رو هم ندارند درسته؟؟ و نا خود آگاه ایده ها هم از بین میره برای مثال یک شخصی رو در نظر بگیرید که آشپزی میکنه حالا این فرد برای اینکه یه مقدار تنوع در آشپزی ایجاد کنه و مجبور نباشه غذاهای تکراری بخوره مجبوره که فکر کنه و با یک خلاقیت جدید با یک سبک آشپزی جدید برای خودش تنوع ایجاد کنه حالا اگه همین فرد رباتی داشته باشه که براش آشپزی کنه این فرد دیگه به اون تنوعه فکر نخواهد کرد و صرفا غذایی که براش آماده میشه رو می خوره همیین.
author
rasool1
rasool danesh
22 ماه قبل
ممنونم از پاسخی که دادین اما یکم بیشتر جلو برین و فکر کنید
چند روزی خبری رو تلکس خبرگزاریها هست که قرص ورزش هم اومده و آدما از قرص بجای ورزش کردن می تونن استفاده کنن
اما می خوام یک آینده تلخ رو به تصویر بکشم
اینو قبول دارین که منابع زندگی و تغذیه برای انسان داره کم میشه و دسترسی گرانترو سخت تر میشه آینده ای رو ببینید که بچه ها قبل از تولد ضریب هوشیشون مشخص بشه . شاید روزی برسه که بگن اگر بچه ای ضریب هوشی کمتر از 100 داشت دیگه اجازه تولد ندن تا منابع غذایی کمتر و هزینه کمتری بشه
یا کاری کنند که انرژی که لازمه برای تشکیل دست و پا مصرف بشه رو هدایت کنند تا برای افزایش کارایی مغز استفاده بشه
آینده رومانتیکی نداریم.....
شروع این آینده رو می تونید از زندگی های دور یا بدون احساس این روزای خودمون ببینید..
author
HST_2014
حمید تهرانی
22 ماه قبل
رباتیک عملا هنوز فقط در حد خط تولیدها قابل استفادس
تازه در ایران برای جایگزین کردن ربات با انسان، در یک شرکت که نیاز به یک IT Man داره، نیاز به رباطی داریم که ترکیبی از کاهایی از قبیل مهندسی کامپیوتر بعلاوه خلاقیت بعلاوه کار یدی بعلاوه مهندسی برق بعلاوه مهندسی منابع انسانی بعلاوه حسابداری بلد باشد. تازه مصرفش از ماهی 15،000،000 ریال بیشتر نباشد.
خاطر جمع تولید همچین چیزی تا 100 سال اینده از فکر جن هم بر نمیاد .
author
rasool1
rasool danesh
22 ماه قبل
آره برای دلگرمی خودمون می تونیم این حرفا رو بزنیم و مطمئن باشم که به عمر ما قد نمیده...
اما با این سرعت پیشرفت تکنولوژی یک کم با احتیاط باید حرف زد...
توی پست اولم گفتم که پدر من تلویزیون و رادیوهای لامپی رو تعمییر میکردن اما الان ایشون با گوشی هوشمند داره کار میکنه و متاسفانه خیلی هم ازش سر در نمیاره...وای بحال ما...
author
alivarzeshi
علی ورزشی
19 ماه قبل
سلام
برای این موضوعی که مطرح شد سایت شبکه تو یکی از ماهنامه هایی که داره این موضوع رو به خوبی بررسی کرده که مثلا تو رشته IT چه مشاغلی در خطر انقراض هستن و چه مشاغلی پایدار هستن حتی تو زمان توسعه این ربات ها و دلیلش رو هم خیلی غیر مستقیم بیان کرده . حتما مطالعه کنید این ماهنامه رو تا علت نابودی برخی از مشاعل رو به خوبی متوجه بشید

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

دوره های پیشنهادی

تاپیک های پربازدید