درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

تفاوت رشته فناوری اطلاعات گرایش شبکه با رشته مخابرات گرایش مخابرات نوری

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
parand
مرادنیایی
1393/07/01 08:19:09
سلام خسته نباشید
بنده دانشجوی کارشناسی فناوری اطلاعات گرایش شبکه های کامپیوتری هستم ومیخام تفاوت این رشته روبا مخابرات گرایش مخابرات نوری روبدونم ؟کدوم یک بازارکارخوبی داره ؟استخدامی کدوم یک بیشتره ؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید؟
author
reza_taghizadeh
رضا تقی زاده
54 ماه قبل
این گرایش هایی که شما گفتید احتمالا باید مال دانشگاه های علمی کاربردی باشه ، چون در حالت عادی تو دانشگاه های کشور چنین گرایش هایی در حوزه کارشناسی نداریم.... این دو رشته هیچ ارتباط مستقیمی باهم ندارند . شما در شبکه فقط از بستر های مخابراطی برا ارتباط راه دور استفاده می کنید و به هیچ وجه درگیر مباحث تکنیکی این نوع ارتباط نمی شوید. اما در رشته مخابرات ، فرد درگیر اصول انتقال اطلاعات ( چه دیجیتال و چه آنالوگ ) بر روی بسترهای مخابراطی می شود. حالا این بستر می تواند امواج الکترومغناطیس باشد ، می تواند سیم مسی یا فیبر نوری باشد. هر کدام تکنیک ها و فناوری خاص خود را دارد.
هر کدام از این رشته ها بازار کار خاص خودش رو داره ، اما باید توجه کنی رشته مخابرات در حقیقت یکی از گرایش های رشته برقه و فرد باید از ریاضی بسیار قوی ( مخصوصا برا دروس سیگنال و سیستم و مخابرات ) و قدرت تحلیل بالا برای دروس در رابطه با مدارهای الکترونیکی و مخابراتی برخوردار باشه..
به نظر من بازار کار برا فرد در ایران چندان ارتباط مستقیمی با رشته تحصیلی نداره و چیزهای دیگه ای لازمه !!!
author
تواضعی
کمال
14 ماه قبل
به طور کلی گرایش شبکه از مجموعه رشته های مهندسی کامپیوتر بوده و گرایش مخابرات نوری از مجموعه رشته های برق و الکترونیک ،می باشد در تایید صحبت های دوست عزیزم مهندس تقی زاده ، این دو رشته با هم ارتباط چندانی ندارند و درس های آنها هم متفاوته . دروس شبکه بیشتر تئوری و حفظ کردنی بوده و محاسبات و ریاضی نداره اما بلعکس دروس رشته مخابرات با ریاضیات و انتگرال و سیگنال ها و سیستم ها و الکترومغناطیس بر می گرده که واقعا فهمیدنی و تحلیلی می باشه .
یک مهندس شبکه ، تجهیزاتی که ساخته شده را پیکربندی می کنه تا مورد استفاده قرار بده اما مهندس مخابرات بر روی ساخت و تولید و به کار بردن مدارات در سخت افزار جدید مطالعه می کنه .

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

دوره های پیشنهادی

تاپیک های پربازدید