درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

کارشناسی ارشد یا مهندسی شبکه سیسکو و مایکروسافت

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
fani2010
1393/10/06 11:14:18
سلام خدمت دوستان و اساتید شبکه کار
من از حضورتون یه راهنمایی میخوام:
من ترم یک ارشد شبکه هستم و شبکه رو خیلی دوست دارم ولی با ورود به دوره ارشد و صرف هزینه و وقت زیاد نگرانم که تهش تو ایران و حتی خارج از ایران برای من سودی نداشته باشه
افرادی که تو بازار کار هستند بهتر می دونن که تو بلند مدت کدومش بهتر جواب میده شما بگید ، ارشد رو ادامه بدم یا دوره های سیسکو و مایکروسافت رو بگذرونم ؟ آیا اصلا داشتن ارشد امتیازی محسوب میشه یا فقط دهن پرکنه ، اگه پول و وقتش برام مهم نبود سعی میکردم هر دو تای اینها رو با هم بگذرونم ولی خوب نمیشه هر دوش وقت برای مطالعه و پول برای ادامه احتیاج داره

ممنونم میشم کمک فکری کنید
author
فرهاد خانلری
فرهاد خانلری
53 ماه قبل
دوست عزیز من سوال شما رو به بحث تبدیل کردم چون واقعاً این مبحث نیاز به تبادل داره و کلی حرف راجع بهش میشه زد
من کسی رو میشناسم که قطعاً خیلی از دوستان میشناسن که مدرک دانشگاهی معتبری نداره اما رزومه ای داره که رو سنگ بزاری سنگ آب میشه رزومه کاری و کلی مدارک بین المللی و .... خیلی ها دنبال به کار گرفتن این شخص هستند فقط به خاطر علمی که داره و اصلاً به دنبال مدرک ایشون نیستند.
در جواب به شما باید بگم تو ایران مدرک گرایی خیلی موج میزنه ولی شرکت های خبره و بزرگ این رو نمی پسندن و صرفاً تجربه کاری و رزومه براشون از اهمیت بالاتری برخوردار هست ولی بیشتر مراکز دولتی شاید کمی فرق داشته باشه و مدرک از اهمیت بالاتری قرار بگیره
همونطور که همه ما میدونیم تو دانشگاه چیزی یادمون نمیدن و بیشتر شاید بتونن هولمون بدن اونم یه ذره مابقی راه رو خودمون باید طی کنیم و چه شما در دانشگاه باشی چه در کلاس های معتبری که خودتون فرمودید در هر دو صورت خودتون هستید و خودتون یعنی باید خودتون انقدر پر تلاش باشید انقدر پشتکار داشته باشید تا به قله موفقیت برسید .
اما اگر جای شما بودم: درس رو در دانشگاه ادامه میدادم چون بلاخره یک ترم رو گذشته و فقط دو ترم دیگه باقی مونده و در کنار درس در تالار های گفتمان مثل ITPRO شرکت مستمر داشتم و از مقالات و تجربیات دیگر دوستان استفاده بهینه می بردم.
اینجا خودش یه پا دانشگاه ، آموزشگاه ، کلاس خصوصی و .... هست
شاید دوستان نظرات مختلفی داشته باشن اما بنده بر اساس دیده های خودم این رو بهتون گفتم.
author
Milad24
میلاد اسحاقی
53 ماه قبل
من هم با نظر دوست عزیزم جناب مهندس خانلری کاملا موافقم و اگر مایل باشید نظر خودم را هم به این صورت بیان میکنم:

ببینید تا اینجای کار برای متخصص شدن در شبکه مسلما شما نیاز مبرم به آشنایی با دنیای بیزینسی شبکه خواهید داشت. این دنیا در حال حاضر همین دوره های مایکروسافت ، سیسکو ، لینوکس و راهکارهای مجازی سازی و دیتا سنتر هستن( البته جزئی تر از این هم قابل برسی است مثل امنیت و موارد دیگه ) و فکر نمی کنم با طی کردن تحصیلات دانشگاهی توی این موارد کمک زیادی به شما بشه ، البته به دانشگاه و اساتید مربوطه هم بر میگرده و عرفا دانشگاه توی این زمینه بیشتر بحث آکادمیک و پایه ای را شامل میشه و بعیده که توی دنیای بیزنسی ورود جدی داشته باشه ! ولی مخصوصا داخل کشور عزیز ما همانطور که می دانید مدرک گرایی بسیار مد شده و خب برای امور استخدامی آن هم از نوع سازمانی و اداری داشتن مدارک دانشگاهی و با سطوح بالا به عنوان یک اهرم مهم وجود دارد ( و البته متاسفانه توی بعضی از زمینه ها اهرم پارتی از همه موارد کارا تر است !! که در این صورت دیگر از دست کسی کار خاصی بر نمی آید) اما خب اگر بتوانید زمانتان را به درستی مدیریت کنید و در کنار تحصیلات دانشگاهی بتوانید دور ه های تخصصی را بگذرانید ، قطعا برد خواهید کرد و گام بزرگی رو به جلو بر خواهید داشت. در کل اگر قرار باشد به عنوان متخصص شبکه وارد این دنیای عظیم بشوید باید از این دوره ها استفاده کامل را ببرید و به صورت کاملا حرفه ای و متخصص به کار وارد شوید و خب داشتن مدرک دانشگاهی به خودی خود بعید است که شما را متخصص و کارامد برای این نوع کار کند ، اما اگر با دید مدیریتی و ( ببخشید استفاده از پارتی !! ) اداری به این موضوع نگاه کنید وجود مدارک دانشگاهی واجب است . صد البته که این دوره های دارای مدارک معتبر بین المللی بوده که در همه جای دنیا شناخته شده و دارای اهمیت بسیار بالایی است که خود برای ورود به دنیای بیزینسی کمک فراوانی خواهد کرد و همانطور که مهندس خانلری عزیز گفتن قطعا با یک همت جدی و استفاده از منابع موجود و سایت هایی مثل ITpro عزیز ( که انصافا الان خودش یه آموزشگاه کاملا تخصصی شده به همت دوستان و لطف خدا) می توانید همزمان به پیشرفت مورد نظرتان در هر دو گرایش نائل شوید
author
sh.ziraki
شهاب زیرکی جعفر پور
53 ماه قبل
با سلام
دوست عزیز در تکمیل فرمایشات دوست خوبمون جناب مهندس خانلری باید عرض کنم که رفتن به دانشگاه و هزینه کردن برای دانشگاه مثل این میمونه که میخوای سبزی بخری (پول میدی مدرک میخری)شما (منظورم از شما یعنی هر شخصی) که مثلا برای کاردانی تا ارشد تقریبا 6 یا 7 سال وقت میگذارید و آخر ی عالمه هم پول صرف میکنید و ی مدرک بدست میارید که با اون هم نمیتونید هیچ کاری(البته کاربردی و به درد بخور) انجام بدید و صرفا میتونید برید ی جایی با یک حقوق(کم) مشخص هر روز بشینید پشت ی میز(در بهترین شرایط) و وقتتون رو تلف کنید و یا یک مدرس دانشگاه شوید و ی جزوه حفظ کنید و از روش هی درس بدید و این طور هست که واقعا در یک دانشگاه به طور مثال از 100 تا استادش شاید 5 تاش کار بلد باشند بقیشون 4 تا کتاب خوندن و از روی هون توضیح میدن و جزوه هر سالشون شبیه به هم است.بنده شخصا اگه مجانی هم بگند بیا دانشگاه دیگه ادامه نمیدم چون چیزی جز اعصاب خوردی و هزینه و از همه مهمتر تلف شدن وقت ندارد.و به نظر من ی مدرک مهندسی مایکروسافت یا سیسکو یا هر چیز تخصصی دیگه ای اندازه 100 تا مدرک ارشد دانشگاه می ارزد و بنده اگه جای شما بودم دیگه ادامه نمیدادم شما به نظر من اول دوره های مایکروسافت سیسکو یا هر دوره تخصصی دیگه ای رو بگذرونید چون واسه دانشگاه رفتن همیشه وقت هست این رو هم بخاطر این میگم که شما نمیتونید هر دوتا رو با هم بخونید چون بحث شبکه اینقد گستردس که همین دوره های مایکروسافت تا سیسکو رو چند سال هم روز و شب بخونید بازم جا داره که بخونید.
این نظر بنده بود و نظر هر کسی محترم است و منتظر نظرات اساتید و دوستان خوب ITpro ای هستیم.
و به قول مهندس خانلری اینجا خودش ی پا دانشگاه است و واقعا هم همینطوری است و از همین جا شروع کنید..امیدوارم موفق باشد همواره.

با احترام
موفق باشید.

author
mohammad shahryarpanah
محمد شهریارپناه
53 ماه قبل
با سلام

دقیقا سوال شما یه زمانی سوال خود من بود ! یادمه که در ان زمان سردرگم بودم و احتیاج به یک راهنمایی و حتی مشاوره از افراد خبره داشتم تا اینکه به این نتیجه رسیدم در ایران فقط به مدرک اهمیت می دهند و متاسفانه سواد به نحوی کم رنگ تر می شود ! پس نتیجه می گیریم که کارشناسی ارشد یک برد محسوب می شود ! و اما در ادامه سوالات شما باید عرض کنم که حائز اهمیت هست که شما دوره های شبکه رو تا کجا گذروندید ؟ به عنوان مثال در زمینه سیسکو تا کجا پیش رفتین در زمینه میکروتیک تا کجا و غیره و ذالک و احیانا از چند سالگی شبکه رو شروع کردید ؟ این اساس مهمی می باشد . در صورتی که سطح شما در شبکه خوب هست ترجیحا ارشد را ادامه دهید و فراموش نکنید که ارشد ۴ ترم بیشتر نیست و نهایتا شما ۲ یا ۳ روز در هفته کلاس دارید شما می توانید تلاش و پشتکار خود را افزایش دهید و در اوقات فراغت به مطالب بیرون از محیط دانشگاه بپردازید (انسان باید موقعیت شناس باشد)

author
fani2010
53 ماه قبل
از همگی شما که وقت گذاشتید و با توضیحات کاملتون منو راهنمایی کردید کمال تشکر رو دارم، مسلما الان با دید بازتری تصمیم میگیرم

سپاسگذارم
author
jeffar
جعفر قنبری شوهانی
53 ماه قبل
کشور ما یک کشور مدرک گرا هست که برای استخدام توی سازمان ها به خصوص دولتی فقط به مدرک نگاه می کنند حال شما هرچقدر بار فنی داشته باشی ولی مدرک نداشته براشون ارزش نداره
بهترین کار اینه که هر دوتا رو با هم داشته باشی
اگه قصد رفتن به خارج از کشور رو داری که مدارک سیسکو و مایکروسافت بیشتر بدردت میخوره و برات امتیاز محسوب میشه
توی ایران هم اگه دنبال پیشرفت هستی حتما دوره های سیسکو و مایکروسافت رو برو و دنبال جایی باش که دنبال نیرو متخصص باشن نه لیسانس و فوق لیسانس

author
dodvaod
سید هادی قهاری
53 ماه قبل
با تشکر از همه دوستان
می خواستم یه مقدار زاویه دید رو عوض کنم و به قضیه یه جور دیگه نگاه کنم:
اول اینکه بحث مدرگ گرایی و بقیه مسائل رو قبول دارم ولی چند نکته وجود داره،
اگر قراره فقط به دانشگاه به صرف گرفتن مدرک نگاه کنیم بله ، ولی اگر بخواهیم بار فنی و علمی رو نگاه کنیم به نظر دانشگاه بهتره چون میاد علم روتینگ و سوییچینگ و یا سرورها رو یاد میده و به محصول خاصی (تقریبا) تاکید نداره ولی در کلاسهای آموزشگاهها (اگر وجودانی درس بدند) بیشتر محصول گرایی ست تا کلیات اصلی بحث(دوستانی رو سراغ دارم که مثلا با میکروتیک ماهیگیری هم میکنه! ولی اگر یه روتر سیسکو بزاری جلوش نمیتونه کاری کنه.یه مهندس واقعی "یا راهی خواهد یافت یا راهی خواهد ساخت". به هر حال بنظرم شما از موقعیت خوبت استفاده کن و علمی رو که در دانشگاه سرنخش رو بهت میدند خودت تکمیل کن و برای اینکه بتونی محصولاتی رو هم که در حال حاضر در بازار وجود داره بشناسی خودت عمل کن.یه طوری نباشه وقتی قراره یه شبکه طراحی کنی فقط از یه محصول که کلاسش رو رفتی استفاده کنی و بقیه رو نتونی بهتره به صورت کاملا علمی و مهندسی قضیه رو دنبال کنی. حتی اگر هم طبق صحبتهای خودت بخواهی دنبال بازار داخل یا بیرون باشی اینطور عمل کنی خیلی بهتره تا اینکه تک بعدی باشی.
متخصص شبکه بودن بهتر از متخصص سیسکو یا میکروتیک یا جونیپر یا ... می باشد.
موفق باشید
author
fani2010
53 ماه قبل
دروسی که تو مقطع ارشد تدریس میشه دقیق شدن روی انواع پروتکلها و مزایا و معایبشون ، محتوای پکتها و معنی صفر و یک اونهاست خیلی تئوری بیس و خیلی دقیق کار میشه و کلا در حال بهبود دادن پروتکلها از لحاظ معایب و مقاله دادن در این زمینه هستش دانش متوسط (نه حرفه ای ) در مورد سیسکو و مایکروسافت اونجا عملا یه پیشنیاز محسوب میشه ، دروسی مثل سیستم های توزیعی برای load balancing و شبیه سازی اونها به دنبال نرم افزارهای شبیه ساز گرید هستند و پالییسی ها تعریف شده در این زمینه رو باید بتونی شبیه سازی کنی، اینها روز خوبش به حساب میاد ، کسی که ارشد میگیره فقط یه مدرک نمی گیره دمار از روزگار آدم در میارن ، همینطور پیشرفت سریع این علم شبکه مزید بر علت هستش (البته این قسمت شامل همه جا میشه نه فقط دانشگاه)
ولی سوال من این بود که بازار کار در نهایت به چه شکلی با این مدرک برخورد میکنه آیا طالب داره یا اونم مثل لیسانس در حد یه تیکه کاغذ بی ارزشه؟ من مدرک MCITP دارم و دیدم نسبت به شبکه واقعا دید عملی بود اصلا فکرش رو نمی کردم این دو تا قضیه اینقدر دور باشن از همدیگه و میخواستم بدونم با این همه سختی و با هزینه حدودا 10 تومن در نهایت این 2 سال آیا فایده داره گرفتنش یا من همین پول رو صرف دوره های سیسکو و غیره کنم و از الان برم دنبال تخصصی شدن تو این زمینه ، که دوستان و اساتید محترم با توضیحاتی که ارائه دادن تا حدودی قضیه رو برای من روشن کردند و در کل متوجه شدم تخصص همه جا حرفی برای گفتن داره و مدرک بعضی جاهای بخصوص( مثل ادارات و سازمانهای دولتی ) که اونم یه زمانی مهم بود استخدام دولتی بشم حالا دیگه بیخیالش شدم (نه پارتی دارم و نه سهیمه ای خاص)

در پایان بخاطر لطفی که کردید، وقت گذاشتید و تجربیات خودتون رو در اختیار بنده قرار دادید صمیمانه سپاسگذارم
موفق، پیروز و بقول استاد نصیری IT pro باشید.
author
p30-2-khoon
میثم
53 ماه قبل
سلام
به نظرم شما در حین انجام تحصیل،اوقات خود را صرف کارهای عملی کنید.هم استفاده از مدرک کارشناسی در بازار کار و هم استفاده از موقعیت ایجاد شده برای کارشناسی ارشد.فکر میکنم کار در بازار کار و به موازات آن تحصیل بهترین تصمیم باشه.
موفق باشید

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

دوره های پیشنهادی

تاپیک های پربازدید