درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

مشاوره در خصوص انتخاب بین تخصص و مدرک آکادمیک

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
arash_taha
عارف طائفی
1394/07/06 05:32:29
سلام خدمت همه دوستان عزیز ؛ راستش من یه مشورت و راهنمایی میخواستم از همه دوستان و ممنون میشم دوستان نظر و تجربیاتشون رو برای راهنمایی بنده بفرمایند ، من فارق التحصیل رشته مهندسی نرم افزار هستم و در بیرون از دانشگاه دوره های مایکروسافت(mcitp) رو تا دوره اپلیکیشن گزروندم و آشنایی هم با برنامه نویسی سی شارپ دارم،هم علاقه زیادی به درس و ادامه تحصیل دارم و هم علاقه به کار تخصصی و تیر ماه امسال سربازی رو هم به لطف خدا تموم کردم و بلافاصله بعد از خدمت در یه شرکت خصوصی در تهران مشغول به کار شدم ، اما مشکلی که وجود داره اینه که من در زمینه تخصصی خودم کار نمیکنم واصلا یه جورایی ربطی به تخصص و رشته خودم نداره .

حقوق و مزایاش هم خداروشکر خوب هست اما اهداف من کار تو زمینه تخصصی خودم هستش وکار در زمینه مایکروسافت و سیسکو ، دلیل این که به این شغل اومدم چون وضیعت بازار کار بد بودش و خوبی این کار این بود که بلافاصله بعد از پایان خدمت برام جور شد و دلیل بزرگ تر این بود که من سرباز بودم و تجربه کاری نداشتم و دوره هامو هم تکمیل نکرده بودم، حالا نظر دوستان رو درمورد این شرایطم میخواستم بدونم .الان چیزی که بیشتر از همه منو آزار میده اینه که در صورتی که این کار رو ادامه میدم آیا برم دنبال کسب مهارت و یا این که وقتمو بزارم برای ارشد و مهارت و تخصص رو اولویت دوم کنم.راستش خدمت تو این شغل هم برام خیلی مهمه نه بخاطر پولش و یا چیز دیگه ، بخاطر تعهدی که به شرکت دارم چون توی شرایط بدی منو به خدمت گرفتن ، با این که تخصصی هم توی زمینه مورد نیازشون نداشتم به من اعتماد کردند.ممنون که وقت با ارزشتون را برای من گذاشتید .
author
summersun
Mehdi Malmir
42 ماه قبل
با سلام.
دوست عزیز یازار کار ای تی زیاد جالب نیست و اکثر بچه های ای تی به خاطر علاقه هست که دارن کار میکنن.
اگر من جای شما بودم به مطالعه خودم در زمینه ای تی ادامه میدادم و دنبال مدرک دانشگاهی بالاتری نمی رفتم و به کار خودم تو شرکت ادامه می دادم و در کنارش همیشه مطالعه و در صورت تمایل کار ای تی هم انجام می دادم و چون همیشه اپدیت بودم اگر زمینه ی کاری ای تی هم در اینده برام پیش می اومد از شرکت بیرون می اومدم.
لینک زیر هم بخونید که سوال مشابه سوال شماست.
تحصیل در ارشد الکترونیک یا گذراندن مدارک سیسکو و مایکروسافت
موفق باشید.
author
ali_z
علی زوار
42 ماه قبل
با سلام
با توجه به اینکه تخصص نرم افزار دارید پس در رشته ای که الان کار میکنید می توانید نرم افزار کاربردی طراحی کنید شما در طراحی بعضی نرم افزارها مثل نرم افزار حسابداری باید هم تخصص نرم افزار داشته باشید و هم تخصص حسابداری در اینصورت است که نرم افزار شما تک می شود.
من برای طراحی نرم افزار حکم کارمندی برای یک شرکت دولتی مدت سه ماه در قسمت کارگزینی مثل یک کارآموز مبتدی کارمی کردم تا موفق شدم یک نرم افزار قابل قبول ارائه دهم.
موفق باشید.
author
harsini
نیما شایق
42 ماه قبل
بنده به عنوان کسی که کارشناسی ارشد شبکه رو گرفتم به شما توصیه میکنم که اگر قصد کار علمی و ماندن در دانشگاه و ادامه تا دکترا رو ندارید هرگز برای دریافت مدرک فوق لیسانس اقدام نکنید که جز هدر رفتن وقت چیزی عاید شما نخواهد شد.مدرک فوق لیسانس کمک شایانی به شما در راه یافتن کاری تخصصی در آن رشته نخواهد کرد.
author
arash_taha
عارف طائفی
42 ماه قبل
سلام به دوستان بسیار خوب آیتی پرویی ، ممنونم از راهنمایی های جامع شما ، واقعیتش من بخاطر آشنایی حداقلی که با کارهای اداری و دولتی دارم واقعیتش بخاطر کسالت بار بودن و عدم پویایی علاقه چندانی به کار دولتی ندارم که بخوام با مدرک ارشد به این سمت برم ،تنها دلیلم برای ادامه تحصیل در حال حاضر ارتباط با محیط زنده دانشگاه هستش و محیط دانشگاه که اونم فقط در چند دانشگاه محدود این امکان فراهمه ،وگرنه بیشتر علاقه به کار دارم تا پژوهش ، ولی از یه چیزی مطمعنم و اون این که علاقه من صرفا به خود دانشگاه به اندازه ای هست که نمیتونم به راحتی کنارش بزارم این موضوع همیشه باعث درگیری ذهن من بوده و هست ، اینو هم بگم همیشه توی زندگیم یه فرصت بازگشت در نظر میگیرم برا همین خیلی زود دانشگاه و خدمت رو تموم کردم و الان 24 سال سن دارم ،برای همین میخوام تصمیم درستر رو بگیرم که مطمعنم با مشورت با دوستان آگاهی همچون شما این مهم به لطف خدا اتفاق میفته ، ممنون میشم اگه باز نظری داشتید بنده رو در جریان قرار بدید ، به امید روزی که تمام جوونای مملکت ما بتونن راهشونو پیدا کنن و از این بن بست کنونی خارج بشن و بشه امید رو تو چهرشون دید.سپاس از وقت گرانقدر شما.
author
moh_maj
42 ماه قبل
با سلام
عین همین راهنمائی های دوستان رو به یکی از همکاران دادم ولی اون راه خودشو رفت و الان که ترم آخر ارشده و فقط پایان نامه اش مونده خیلی پشیمونه و همش میگه کاش به حرفت گوش میدادم.
به نظر من ادامه تحصیل تا سطح کارشناسی برای کسی که دنبال کارهای کسل کننده اداری نیست کافیه. اگر دنبال یاد گرفتن فن و حرفه خاصی هستید برید دنبال آموزشهای تخصصی مثل مایکروسافت، سیسکو، میکروتیک، لینوکس و غیره. ضمناً به نظر من محیط دانشگاه رو می تونید با طی کردن همین دوره ها تو کارگاههای آموزشی مثل laitec ادامه بدید که در محیط دانشگاه تدریس می کنن.امیدوارم در همه مراحل زندگی موفق باشد. یا علی مدد

این پست حذف شده است
دلیل حذف: ITPRO ی عزیز ، تشکر صرفا از طریق انتخاب گزینه های موجود انجام می شود

این پست حذف شده است
دلیل حذف: این پست فاقد محتوای فنی است ، لطفا فقط در خصوص موضوع بحث کنید

این پست حذف شده است
دلیل حذف: این پست فاقد محتوای فنی است ، لطفا فقط در خصوص موضوع بحث کنید

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو