درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

معدل دانشگاه مهم تر است یا علم؟

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
سیدرضا بازیار
سیدرضا بازیار
1394/09/08 04:35:23
من دانشجوی کاردانی دانشگاه پیام نور هستم و بین چند گزینه موندم که چیکار کنم؟ لطفا بگید کدوم راه بهتره؟

1- فقط درس بخونم که معدل بالا بیاد (بالای 16) اما چیزی رو یاد نگیرم
2- در کنار درس خوندن چند زبان برنامه نویسی (c \ c++ \ html \ css) رو هم یاد بگیرم و کتاب های ارشد رو هم بخونم (با معدل بین 14.5 تا 15)
3- درس رو بیخیال و فقط بچسبم به برنامه نویسی (c \ c++ \ html5 \ css3 \ javascript \ php \ sql) و کتاب های ارشد رو هم زیاد بخونم (معدل زیر 14.5)

به نظر شما کدوم راه میتونه آینده بهتری داشته باشه؟ خودم راه شماره 3 رو انتخاب کردم به دلیل اینکه مدرک پیام نور یکم عجیبه و کلاس ها غیر حضوریه و کتاب ها سنگین و سخت...

اگه ممکنه یکم توضیح بدید
author
AminLP
امین سالم
40 ماه قبل
به قول یه بزرگواری دوره ی مدرک گرایی تو ایران تموم شده
دوره ای که فقط فرد رو بخاطر معدل و مدرک دانشگاهیش معتبر بدونن
بدون این که بخوان ببینن آیا علمش با معدلش همخونی داره یا صرفا خونده که نمره بگیره و نفهمه
الان دوره ای هستش که شرکت ها خصوصی و دانش بنیان سواد فرد براشون مهم تره تا صرف معدل .
معدلی که با علم باشه خیلی خوبه ولی بازم سواد و درک یه عمل بهتر از حفظ بودن روند اون کاره
author
mohammad shahryarpanah
محمد شهریارپناه
40 ماه قبل
به هیچ عنوان درس دانشگاهی رو ادامه نده دوست من و با اینده خودت بازی نکن یک نگاهی بنداز به اطرافیان خودت در دانشگاه و ببین چقدر سواد فنی دارن !!! و شما در نظر بگیر سالانه چندین هزار نفر از کل دانشگاه های ایران فارغ التحصیل میشن فقط میرن نمره قبولی بگیرن تا بعد بهشون مدرک بدن پس این وسط کار گیر اوردن دانشجوها چه شود ؟ اگه می تونی همزمان با دانشگاه بری همین زبان های برنامه نویسی و دوره های شبکه رو یاد بگیری اونوقت گزینه 2 هم می تونه خوب باشه .
author
ali_z
علی زوار
40 ماه قبل
با سلام
مگر می شود کسی علم نداشته باشد و یا روش بدست آوردن نمره را بلد نباشد و معدلش بالا باشد و همیشه اولین ملاک در جذب کارشناس معدل است ولی این به تنهایی کافی نیست در عمل هر چه بیشتر بلد باشی و هر چه تجربه داشته باشی باز کم است.
موفق باشید.
author
Samin To
ریحانه ترابی
40 ماه قبل
اگه راه اول رو انتخاب کنی بشدت ضربه میخوری،و اصلن معدلت 20 هم که بشه ولی فقط محدود به یادگیری سرفصلای کتابای دانشگاهیت باشی بدرد بازار کار الان نمیخوره و بیکار میمونی. هم درس و هم کسب تخصص رو باهم داشته باش ولی بنظرم اگه کفه ترازوت بسمت تخصص سنگین تر باشه از معدلت بیشتر برد میکنی.
موفق باشی
author
سیدرضا بازیار
سیدرضا بازیار
40 ماه قبل
حالا از برنامه نویسی هم که بگذریم...

اگه معدل من حداقل ۱۳ بشه (که بالاتر میشه) و بخوام امتحان ارشد بدم
تا زمان کنکور بتونم دیپلم زبان رو بگیرم و زبان تخصصی رو حدود ۸۰٪ جواب بدم
از درس های مشترک هر کدوم ۶ سوال میاد که کلا میشه ۳۰ سوال. و من ۱۰ تا از این ۳۰ سوال رو به صورت کامل پاسخ بدم که میشه حدود ۳۰٪
دروس تخصصی رو هم حدود ۱۰٪ جواب بدم

۱- میتونم با این آمار توی ارشد دانشگاه دولتی قبول بشم؟
۲- اگه توی دانشگاه دولتی در دوره ارشد معدل بالای ۱۶ بیارم دیگه معدل ۱۳ لیسانس برام مشکل ساز نمیشه؟
۳- من کلیه فیلم های دانشگاه صنعتی شریف رو از مکتب خونه دانلود کردم و دارم کامل روی این ۵-۶ کتاب تسلط پیدا میکنم که ۶ ماه قبل از ارشد تست ها رو هم بزنم و حتما قبول بشم. اما فیلم ها با کتاب های پیام نور کمی تفاوت دارن. مشکلی برام پیش نمیاد؟
author
Samin To
ریحانه ترابی
40 ماه قبل
من با معدل 16.31 و درصد 34 برا مشترکا و 8 برا تخصصی و زبان سفید رتبه م 900 شد که حتی شبانه هم قبول نشدم و غیر انتفاعی خیام و مجازی فردوسی قبول شدم گرایش هوش.
با این درصدایی که گفتی به سختی روزانه قبول میشی لب مرزی
author
ali_z
علی زوار
40 ماه قبل
با سلام
برای قبولی در ارشد بعد از خواندن مطالب کتابهای درسی تست زدن و شرکت در کلاسهای آمادگی برای آزمون ارشد ویا شرکت در آزمونهای آزمایشی خیلی تاثیر گذار هستند.
کسانی که با معدل بالا مخالفند یک سوال داشتم چرا دانشجویان دانشگاههای معتبر با معدل بالا سریعا جذب دانشگاههای معتبر خارجی می شوند و اینکه کسانی که مدارک بالاتر دارند چرا معدل کارشناسی آنها بالا تر از بقیه می باشد.
موفق باشید.
author
سیدرضا بازیار
سیدرضا بازیار
40 ماه قبل
میتونید کارنامه رتبه های تک رقمی ارشد فناوری اطلاعات رو برام بزارید؟
author
ali_z
علی زوار
40 ماه قبل
با سلام
به سایتهای ماهان - پارسه و غیره می توانید مراجعه کنید ولی این درصدها نسبی است و سال به سال شاید فرق کند.
موفق باشید.
کارنامه سال 94

author
ibd_iran
محمد اسلامی نژاد
40 ماه قبل
چیزی که من دیدم نه معدل مهم نه مدرک مهم هست نه تخصص

author
mahsa.blue
مهسا
40 ماه قبل
به نظر من اول عملی یاد بگیری بهتره.. منم پیام نور درس میخونم میدونم چه وضعیتی داره:)))
نه اینکه بگم درس هیچی ولی خب هرجا بری اول ازت کار میخوان وقتی معدلت 20 باشه اما کار بلد نباشی به نظرت کی قبولت داره؟؟ همه میخوان کارشون راه بیوفته دیگه..
بعدشم تو پیام نور معدل 12 هم عالیه!! :)
سعی کن از رشتت چیزی یاد بگیری منم دارم همین کارو میکنم..

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

دوره های پیشنهادی

تاپیک های پربازدید