در توسینسو تدریس کنید

و

با دانش خود درآمد کسب کنید

نسترن موحدی

راهنمايي كنيد لطفا

سلام دوستان عزيز

من فارغ التحصيل كارشناسي نرم افزار با معدل الف هستم . بنا به دلايلي فعلا نمي تونم ادامه تحصيل بدم با توجه اگهي هاي استخدام كه اكثريت سابقه كار مي خواهند .بيش از 10 مصاحبه شركت كردم سوالاتي پرسيدن كه يك فرد بدون سابقه نمي تونه جواب بده و فعلا بيكار هستم قبلا اعتماد به نفس خيلي بالايي داشتم ولي با شرايط بوجود اومده اعتماد بنفسم كاهش پيدا كرده و از رشته تحصيلي خودم زده شدم قبلا دوره دانشجويي خيلي علاقه داشتم .هر جا مي رم يا سابقه كار ميخوان يا معرف كم كم فكر مي كنم راه رو اشتباه اومدم .چكاركنم . راهنمايي كنيد ؟

#شغل #رشته_تحصيلي #راهنمايي
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.

سلام شما چه رشته از دنیای کامپیوتر رو خوندید و اینکه چه تخصصی دارید ؟؟؟

درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند.
نسترن موحدی

نرم افزار مقطع كارشناسي - (مهارت ها network + , ccna متوسط) برنامه نويسي هم asp.net , پايگاه داده sql , c برنامه نويسي c ++ و c & java اشنايي دارم -هيچ دوره اي هم نرفتم خود اموز مباحث رو ياد گرفتم

همایون ب

شما از بین شبکه و برنامه نویسی و SQL یک گرایش بر حسب علاقه شخصی خودتون انتخاب کنید و همین یک رشته دنبال کنید.منم شرایط شمارو داشتم بعد از فارق التحصیل شدنم بخاطر علاقه که به شبکه و مباحث مربوط به اون داشتم بدون استاد و با کمترین راهنمایی شبکه شروع کردم و کم کم به مباحث آشنا شدم و الان نسبت به چند سال پیش خودم راضی هستم ولی در کل دانش زیادی ندارم و خیلی بیشتر از اینها باید تلاش کنم.

اگر علاقه به شبکه دارید مباحث نتورک + و ccna دنبال کنید و تو نرم افزار سیسکو پکت تریسر و Vmware Workstation یه شبکه کوچیک برای خودتون درست کنید و نحوه ارتباط کلاینت و سرور و اکتیو دایرکتوری و DNS مرور کنید و هم زمان که مباحث شبکه مرور میکنید سناریو مربوط به اون انجام بدید.اگر علاقه به شبکه داشته باشید خودتون راحت میتونید مباحث مقدماتی با تلاش و پشت کار یاد بگیرید.

نسترن موحدی

مشكل بازار كار و سابقه كار رو چطور حل كنم ؟

همه اینها قابله حله و همه ماها شرایط مثله شما داشتیم سعی کنید رزومه خوبی درست کنید سعی کنید توی یک مورد قوی تر بشین

درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند.
همایون ب

همه آدم ها که از همون اول سابقه کار ندارن که!!!!!!!!!!!!!

بلاخره از یه جایی یه راهی یه شرکت کوچیکی یه چیزی شروع میشه.شما دانش خوبی داشته باشید و بتونید خودتون ثابت کنید به طرف مقابلتون ازتون سابقه کار نمیخوان

بگید یه مدت واستون به عنوان کار آموز بدون حقوق و یا حقوق بسیار کم کار می کنم تا از شما هم نحوه کار کردن یاد بگیرم

فکر کنم اون موقع قبول کنن

از اول بدون تخصص انتظار دریافت پول داشته بشید نمیتونید کار کنید

در کنارش یه تخصص رو انتخاب کنید و یواش یواش یاد بگیرید حالا چه یرنامه نویسی چه شبکه

سعی کنید تو مصاحبه صادق باشید بگید مثل اکثر جوونای ایران جایی کار نکردم می خوام شروع کنم

الکی بگید من واردم و فارغ التحصیل دانشگاهم قبول نمی کنن چون به نیروی کار کاربلد و با تجربه نیاز دارن نه مدرک دار

رمز یادگیری یک مهارت و تسلط یافتن به آن فقط تمرین و تکرار آن به تعداد بسیار زیاد است

البته جسارت نباشه ها من فقط تجربه شخصیمو گفتم

پدر من الان چندین ساله که به عنوان مدیر عامل پرسنل مدیریت می کنه

اکثرا کسایی که میان واسه کار انتظار بالایی دارن نرسیده صحبت پول اینارو می کشن وسط پدرم هم ردشون می کنه

کسایی که بگن: یه مدت کار می کنم، کارمو ببینید بعد حقوق هرچقدر صلاح دونستید بدید، اونارو قبول می کنه

نه افرادی که کاری بلد نیستن ولی قانون کار رو ماشالا حفظ حفظن

رمز یادگیری یک مهارت و تسلط یافتن به آن فقط تمرین و تکرار آن به تعداد بسیار زیاد است

آقای یحیی پور عزیز متاسفانه به پدر شما اصلا قصد جسارت ندارم منظورم کسای هستند که کم نیستند حتی پایه حقوقی که قولشو روز اول دادن رو هم از اون کم می کنن چه برسد به اینکه اول کارو ببینن و بعد حقوق تایین کنن

درسته آقای خانی پور، کارفرمای نا انصاف احساس کنه طرف پولکی نیست، هر ماه حقوقشو کمتر و کمتر می کنه

با همه اینا آشنام

فقط واسه شروع جوون بیچاره مجبوره به قول خودمون با ساز کارفرماها برقصه تا رزومه بشه واسش

من خودم با حقوق 160,000 تومن شروع کردم 1 سال با اون حقوق کار کردم فقط پول تاکسی اینا میشد

پارسا یوسفی

فرمایش nmaxi عزیز درسته

شما نباید انتظاره زیاد داشته باشین

میتونین به یک شرکت مراجعه کنین بگین من یک هفته میام بعد شما تصمیم بگیرین که توانایی دارم یا نه (اگر قبول کنن حالا یا استخدامت میکنه بعد یه هفته یا میگه نیاز ما رو برآورده نمیکنین)

میتونین به عنوان کارآموز به یک شرکت مراجعه کنین اگر قبول کردن بگین هزینه ایاب و ذهابتون رو پرداخت کنن

Amir

دوست عزیز من پیشنهاد میکنم دورهای مایکروسافت رو یاد بگیر نه سیسکو .

نسترن موحدی

رشته كامپيوتر دنياي بزرگي هست كه يه مهندس كامپيوتر در هر زمينه اي بايد يك سري حداقل هاييي رو بداند . مشكل سر اين نيست كه چه چيزي رو ياد بگيريم ماكرو سافت و سيسكو هر دو لازمه به نظر من حتي فتوشاپ هم يك روزي كارايي داره براي يك مهندس كامپيوتر . مشكل من استارت كار بايك شركت يا سازمان هست كه براي شروع سابقه كار ندارم در ضمن دوستاني كه پيشنهاد كردن در شركت هايي بدون دستمزد كاركنم من ساكن قزوين هستم و اينجا با تهران شرايط كار خيلي فرق ميكنه و موقعيت شغلي خيلي كمي هست .

نسترن موحدی

من با نرم افزار packet tracer سناريو هاي mail server , dns server , dhcp , ftp , tftp رو پياده سازي كردم . بنظرتان چه موارد و سناريو هاي ديگري مي شود با اين نرم افزار پياده سازي كرد ؟را هنمايي كنيد لطفا ؟

سوالاتی که پرسیدن چیا بودن؟ گفتید یکی تا سابقه نداشته باشه نمی تونه بهشون جواب بده منظورم همون سوالاس

نسترن موحدی

سوالات در مورد پياده سازي vlan و

سوال بعدي در مورد vlsm و

سوال بعدي در مورد defoult routing ازيك سويچ در لايه 2 از مدل osi بود

و نحوه dns forwarding

نرم افزار Boson NetSim CCNP رو نصب کنید اونجا تمرینایی واسه ICND1 و ICND2 که میشه CCNA R&S هست که می تونید انجام بدید ولی انجام دادن سناریو های سیسکو تو Packet Tracer ربطی به مصاحبه شغلی داره؟ اگه منظورتون یادگیری مفاهیم باشه می تونید کتاب های +Network رو مطالعه کنید

دوستمون هم خوب اشاره کردند، بهتره اول مایکروسافت یاد بگیرید بعد اگه خواستید سیسکو

خودتونم اشاره کردید که واسه کار کامپیوتر تقریباً باید در هر زمینه ای اطلاعاتی داشته باشید

به نظر من یادگیری مایکروسافت و در کنارش میکروتیک یا UTM ای مثل Kerio واسه کار کردن تو شهر شما مناسب باشه

آهان پس سوالات مربوط به زیرساخت اونم از نوع سیسکو بود

اینارو باید یاد بگیرید: +Network (اگه در این حد بلدید نیازی نیست) بعد کتاب CCNA

انگلیسیتون خوب باشه کتاب CCNA All in One for Dummies خیلی عالیه من با اون سیسکو رو شروع کردم

نسترن موحدی

دوستان ممنون از بابت راهنمايي تون ولي جواب 2 سوال اخر رو نمي دونم راهنمايي كنيد ؟

و اینکه اون NetSim که گفتم خیلی عالیه هم سناریو داره هم توضیح و حل سناریو

همه این سوالاتی که پرسیدن نیاز به دونستن مهارت های شبکه داره نه رزومه کاری

تو دوره های شبکه اینا تدریس میشه، و سوالات در حد CCNA بودن که شما میتونستین با گذروندنش به راحتی بهشون جواب بدید

نسترن موحدی

اين نرم افزار net sim براي دوره ccnp هست يا ccna ؟

سوالشون یکم کلی و مبهمه

تو لایه 2 بحث روتینگ نداریم، ولی سوییچ شما لایه 3 باشه یا Multilayer Switch باشه میشه عمل روتینگ رو انجام داد

سوییچ های لایه 2 ای مثل 2960 قابلیت روتینگ به صورت ابتدایی رو دارن ولی این قابلیتش نیاز به فعالسازی داره

سوییچ های لایه 3 مثل 3560 قابلیت مسیریابی بسته ها رو تو لایه 3 دارن، باید بدونید SVI چی هست و چطور ساخته میشه تا بتونید روتینگ انجام بدید

ولی در حالت کلی: اگه سوییچ شما صرفاً لایه 2 باشه و بخواهید کلاینت های متصل شده به این سوییچ به Network Prefix های دیگه یا همون Subnet های دیگه دسترسی داشته باشند باید به سوییچتون یه روتر متصل کنید و روی کلاینت ها آدرس این روتر رو به عنوان Default Gateway بنویسید

سوال بعدی هم مبهمه: اگه منظورشون Forward کردن بسته های DNS باشه قضیه مربوط میشه به بحث NAT و Port Forwarding

ولی اگه منظورشون درست کردن Forwarding DNS Server و یا Cache سرور باشه این کارو میتونید تو Windows Server انجام بدید

اینم از کرامات مملکت ماس که همه سابقه کار میخوان.یکی نیس بگه آخه بی انصاف من تا جایی کار نکنم سابقه کار از کجام دربیارم !!!

nima_azx

منم مثل شما. کلا پشیمونم چرا درس خوندم الکی. الانم تا وسط راه اومدم دیگه راه برگشت نیست. تازه تو دانشگاه معدلم هم خوب بود با اینکه زیاد نمیخوندم و بیشتر تو کلاس ها گوش میدادم. کلا مسیر زندگیم مشخص نیست :) رفتم ارشد دادم میگم برم که چی بشه. هزینه و عمرم رو بذارم. از اون طرف میگم خب کار درست حسابی هم نیست و به من نمیدن. اصلا هیچکس فرصت نمیده.

جالبه چند جایی هم که اشنا دور بودن معرفیم کردن با علم اینکه اون کارا رو دیگه واقعا میدونستم و از بقیه که رشته شون یه چیز دیگه بود و تو اون کار بودن ، بهتر بودم ( کال سنتر isp) نمیدونم چی شد طرف هنوز بعد از چند ماه هنوز قراره زنگ بزنه. یکیش که اصلا ربطی به مدرک نداشت. =)) کار دفتری بود.

به نظر من سیسکو با شبیه ساز کار کردنش با اینکه عملی کار کنی یه دنیا فرق داره. من خودم پایان نامم رو Vlan دادم . کامل هم یاد گرفتمش. بعدش نشستم با شبیه ساز و ویدئو های اموزشی ccna رو خوندم. بعد گفتم برم دنباله کار.

همشون تجربه کاری میخواستن. بعد تو اموزش شما بیس رو یاد میگیرید ولی تو کار کردن سناریو های مختلفی هست.

همین الانش با گذشت زمان چون کار نکردم بیشترش یادم رفته.

خلاصه کلا بیخیال سیسکو شدم و نشستم به دیدن فیلم های انگلیسی mcse. باز یه خورده مفهوم تره به نظرم.

خلاصه کار پیدا کردن اولش برای یه فارغ التحصیل خیلی ربطی به مهارت نداره انچنان.یکی باید شما رو ببره تو کار ، فرصت بده بهت. تو شرایط کاری یاد بگیرید. مثلا میدونی dhcp سرور چیه ولی پیاده سازیش نکردی. تنظیماتشو ندیدی. هزاری هم انواع روش های روتینگ بخونی ولی استفاده نکنی یا یادت میره یا کامل درک نمیکنی.

تو همین دوستان من یه سری هام بودن همین بیس معمولی هم نداشتن ولی شانسه دیگه با اشنا و معرفی رفتن سر کار. برای کارم اگر پیدا کردی helpdesk , پشتیبانی برای شروع خوبه.

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....