در توسینسو تدریس کنید

و

با دانش خود درآمد کسب کنید

Alighalehban

زبان انگلیسی و تخصص , دو بال پرواز برای هر متخصص

همانطور که همه ما میدونیم و این موضوعی هم نیست که بخایم انکار کنیم اکثر علوم کامپیوتر و اطلاعات بروز در این رشته و تمامی رشته های مرتبط (حالا نه این رشته همه رشته ها حالا چون ما بحثمون ای تی هست من در این زمینه میگم ) به زبان انگلیسی تولید ومنتشر میشه و حج وسیعی از اطلاعات در این زبان در دسترس میباشد و حتی خیلی از بزرگترین منابع رایگان نیز به این زبان میباشد افرادی که وارد حوزه ای تی میشوند دقیقا میشه فهمید که از کمبود منابع به زبان فارسی رنج میبرن چرا که با این سرعتی که اینا دارن پیش میرن نمیشه همزمان در این حجم اطلاعات را فارسی کرد و بهترین راه حل برای این موضوع اینه که به جای اینکه منتظر باشیم تا منابع فارسی تهیه بشه خودمون شروع به یادگیری زبان انگلیسی بکنیم کسی که در این رشته بخاد وارد بشه و فعالیت کنه و زبان بلد باشه در طی 2 سال میتونه مسیری رو طی کنه که فردی که زبان نمیدونه باید سالها برای این مسیر زحمت بکشه .من سرصحبتم با اماتورهاو افرادی که میان سایت سوال می پرسن و اینا نیست اینها بالاخره یه سوالاتی دارن میپرسن جواب میگرین رفع میشه و میرن ولی متخصصین و افرادی که در این زمینه دارن کار میکنن باید به این مهم توجه داشته باشند من شخصا دوستانی دارم که در حد حرفه ای برنامه نویس هستن و شاید اگر فرصتی براشون فراهم بشه در حدجهانی میتونن پیشرفت کنن ولی وقتی شما وسیله ارتباط که زبان هست با دنیای بیرون که دنیای تولید و زایش علم آی تی هستشن رو نداشته باشید ناگزیر عقب خواهید موند و فرصت های زیادی رو از دست خواهید داد یادگیری زبان پنجره های زیادی رو برای شما باز میکنه .بطور مثال می بینید یک نرم افزار خارجی انقدر اینو بزک میکنن توضیح براش مینویسن پک عالی براش درست میکنن ادم نگاه میکنه فکر میکنه چه خبره ولی باور کنید ما خودمون یه کارهایی میتونن بچه هامون بکنن که نه شاید بهتر از همه برنامه های خارجی باشه ولی در حد اونها هم کار میکنه فقط مشکل اینه که متاسفانه خیلی از متخصصین ما از مشکل ارتباط رنج میبرن . همین موضوع از طرفی هم در دانشگاهها گریبانگیر ما هست منابع بسیار قدیمی و بروز نشدن منابع درسی باعث میشه دانشجو هیچ چیزی یادنگیره و فرداکه وارد بازار کار میشه عملا 10 سال راحت عقبه البته در زمینه دانشگاه عوامل زیادی دخیل هستن که من صرفا بابت منابع عرض کردم .امیدوارم که دانشجوها فعالان و متخصصین در این زمینه توجه خاصی به این موضوع رو داشته باشن و با یادگیری زبان انگلیسی از طرفی موجب پیشرفت خودشون و جامعه ای تی کشور و تولید منابع جدید بشن و ازطرفی با به اشتراک گذاشتن منابع جدیدشون با ما بتونن به پیشرفت و علم اندوزی ما هم کمک کنن انشاءالله .یادگیری زبان دیگه در این دوران یک باید هستش نه انتخاب , افزودنی است آموزش زبان نصرت و این دوره های 3 روزه فشرده اصلا زبان اموزی محسوب نمیشه .

#زبان_انگلیسی_برای_فناوری_اطلاعات #یادگیری_زبان_انگلیسی #منبع_یادگیری_زبان_انگلیسی
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
rasool danesh

سلام

من با شما کاملا موافقم و خوب میشد اگر اساتیدی که تسلط دارن راهکاری هم زیر پست شما ارائه بدن...

برای این مورد حتی میشه پیشنهاد داد که در سایت قسمتی برای این مورد و آموزش زبان انگلیسی در نظر گرفت...

این موضوع که علم داره با سرعت زیادی پیشرفت میکنه بر کسی پوشیده نیست و این رو هم همه ماشنیدیم که دانشمندان غربی در زمانی که علوم دست مسلمانها بود یا زبان عربی رو یاد گرفتن یا به سرعت ترجمه کردند

البته اون وقتها چون سرعت رشد علم کم بود میشد با ترجمه این فاصله رو جبران کرد اما الان .....

خیلی چیزا بلد نیستم ، کاش عمرم برای یادگیری کفایت میکرد، دارم به این نتیجه میرسم که توی این عمر کوتاه هر چیزی ارزش یادگیری نداره و فقط چیزای مهم رو باید آموخت...
علی  ورزشی

سلام

بله متاسفانه خیلی ها از مشکل ارتباط رنج می برن و همین مسیله باعث میشه که نتونن حدیدترین تکنولوژی ها رو دنبال کنن و خبر هایی که مرتبط با این حوزه هست رو پیگیرش باشن . مثلا همین سایت گیت هاب . شما وقتی دارید از یه کتابخونه ایی مثل مثلا بات های تلگرام استفاده می کنید متناسب با اون کتابخونه خیلی سوال و درخواست های مختلف در قالب Issue مطرح شده . خودش می تونه یه کلاس اموزشی باشه اصلا در این حد که چه کسایی چه مشکلاتی براشون پیش اومده تو اون Package ایی که Publish شده و چه درخواست هایی مطرح شده مبنی بر این که مثلا باگ این کتابخونه یا محدودیت های این کتابخونه چیا بوده . متاسفانه تو ایران همچین حسی تو کلاس های اموزشی مطرح نیست که بچه ها رو بیارن سمت این جور محیط ها که خودشون بتونن این Issue ها رو مطرح کنن متناسب با مشکلاتی که دارن یا حتی از تجربیات بقیه هم استفاده کنن .

از طرفی وقتی زبان تحصصی که تو این رشته مطرح هست رو خوب مسلط باشی می بینی که خیلی از مباحثی که تو کلاس ها مطرح میشه داره به اشتباه تدریس میشه یا ناقص تدریس میشه تو بیشتر این کلاس های اموزشی . برای این مورد هم مثلا میریم یه سری به سایت StackoverFlow می زنیم . وقتی که وارد میشیم میبینیم یه سری سوال ها رنک خیلی بالایی دارن تو این زمینه و بهتر از اون جواب هایی هست که معمولا کسایی که به این سوالا جواب میدن از متخصصین شرکت های معتبر جهانی هستن . مثلا چند روز پیش داشتم مطلبی رو در مورد OAuth مطالعه می کردم یکی از جواب ها از طرف شخصی ارسال شده بود که خودش متخصص امنیت تو شرکت ebay بود این طور که سوابقش رو بررسی می کردم. دیدم اومده برای اون سوال همه سناریو های ممکن رو بررسی کرده و به طور کامل برای هر کدوم توضیح داده که به چه صورت هست . خوب مسلما همچین افرادی خیلی تجربه های ارزشمندی دارن و وقتی نشه استفاده کرد خیلی زجر اوره . در تکمیل صحبت های شما می خواستم بگم که دنیای نرم افزار خیلی نیاز به بحث داره . خیلی نیاز به همکاری با بقیه داره تا بشه یه مطلب رو به درستی جا انداخت یا حتی به یه کسی یاد داد . حیفه که در کنار انجمن های ایرانی که برای این کار تشکیل شده از این محیط ها و دانش افراد استفاده نکرد .

جهانی که در ان زندگی می کنیم بدل نامرغوب ان چیزی است که باید باشد

دوست عزیز دکتر قلعه بان باید بگم این برمیگرده به سیاست غلط اداره یک کشور و حکومتی که اون کشور رو اداره میکنه من فقط منظورم ایران نیست هر کشوری ..بحث مذهب و ادیان هم نیست بحث تعصبات بیخود و بیفکری و عقب ماندگی فکری و فرهنگی مدیران اون کشوره...چرا در یک کشور عربی کودکان از سن 5 سالگی میتونند به راحتی باهاتون انگلیسی صحبت کنند یا مثلا کشور هندوستان یا حتی جوامع اروپایی اکثرا انگلیسی رو راحت صحبت میکنند اما در ایران بعضی متخصصان ویا پزشکان و غیره این توانایی رو ندارند...شما در کوچه و خیابان با یک راننده تاکسی انگلیسی صحبت کن اکثرا بلد نیستن و وقتی دلیل اون رو جویا میشم میگه از فقر و بدبختی وقت کلاس رفتن و ندارم اگر یک روزی زیر 50 تومن کار کنم چرخ زنگیم نمیچرخه بعد چجوری برم کلاس زبان.البته در ایران نسل های 70 به بعد اکثرا زبان انگلیسی بلد هستند و این امر پیشرفت چشمگیری داشته ولی هنوز زیر ساخت قوی نیست..ما ایرانیا تا مجبور به کاری نشیم نمیریم سمتش یک دوست داشتم در ایران یکی دو سفر خارجی با من اومد وقتی دید باید انگار کرو لال ها بشینه یه گوشه نگاه آدما کنه وقتی برگشت ایران سریع کلاس زبان رفت و بعد از یکسال کامل راه افتاد و سال بعد که با هم مسافرت رفتیم کلا عوض شده بود میرفت و به راحتی با مردم ارتباط برقرار میکرد و مسیر زندگیش تغییر کرد ..اجبار چه کار ها که با ما ایرانیا نمیکنه....اگر سیاست های اداره کشور ما تغییر کنه که توریستان زیاد وارد کشور بشن مردم خواه نا خواه مجبور به یاد گیری زبان انگلیسی میشن دقیقا مثل اتفاقی که واسه ارمنستان و یا گرجستان افتاده و مردمش مجبور به یاد گیری زبان انگلیسی شدند..

با تشکر بهروز سیروس زاد کانال اطلاع رسانی من در تلگرام http://telegram.me/sirouszad/4
Alighalehban

دوستان عزیز جناب اقایان بهروز سیروس زاد - alivarzeshi و rasool1 به نقاط بسیار ظریف اشاره فرمودین با تشکر از نظرات شما و امیدوارم که به قول شما حالا یا به اجبار یا به هر نحوی حالا چه از جانب دولت یا ملت جرقه ای در تک تک افراد ایجاد بشه تا انشاءالله این مشکلات مرتفع بشه

rasool danesh

بعضی از اساتید از کشور و حکومت ایراد گرفتن و چند خط جلوتر از اجبار و مجبور شدن حرف زدن که تناقضی در دلایلی که بیان کردن وجود داره...

کشور و حکومت به نظر مهم هستند، اما زیاد نه، و درصد زیادی ازین مشکل به فهم و فرهنگ افراد کشور بستگی داره و تا حدی بحث خود شخص است. البته در کشورهای مختلف دلایل فرق میکنه . مثلا در هندوستان انگلیسی بخاطر این رایجه که مستعمره بوده و مجبور بودن یاد بگیرن ، در کشورهای عربی اگر دقت کنید همه افراد این کشورها از سنین پائین اینجوری نیستن و طیف خاصی در اون کشورها انگلیسی بلدن البته بعضی ازین کشورها کشورهایی هستند که بخاطر نداشتن فرهنگ و پیشینه قوی مجبور شدن در فرهنگ دیگران هضم بشن و .....

به نظر من

توی همین مثالهایی که زده شد دقت کنید چند نفر انگلیسی رو بخاطر علم و دانش و فهم و شعور یاد گرفتن

راننده تاکسی بخاطر مسافرینش و شاید اینکه بتونه پول بهتری ازشون بگیره انگلیسی رو یاد گرفته

کشورهای توریست پذیر واسته درآمدش و توریستها یاد گرفتن

توی همین ایران خودمون چند نفر به خاطر علم و دانش دارن انگلیسی یاد میگیرن. (درصد بالایی از خانواده ها بخاطر چشم و هم چشمی دارن بچه هاشون رو میفرستن کلاس زبان )

یا اصلا چرا جای دور بریم به دلیل گذاشتن این بحث نگاه کنید . این بحث گذاشته شده تا بگه زبان برای فهم و درک کامپیوتر و it خوبه و برای پیشرفت در این علم باید انگلیسی یاد گرفت (که این پیشرفت رو خیلیها توی درآمد بیشتر میدونن) بله درسته اما نیومد بگه انگلیسی رو یاد بگیرین تا علم و دانشت و فهم و شعورت زیاد بشه .دلیلی نداره مهندسینی it که میرن انگلیسی یاد بگیرین فقط کتابهای تخصصی خودشون رو بخونن . میتونن کتابهای توی مسائل دیگه هم بخونن .میتونن دید بهتری نسبت به زندگی و جهان هستی و پیرامون خودشون داشته باشن

مشکل اینه که هیچ کس نگفت آقا انگلیسی رو یاد میگیرم تا دو خط بیشتر به معلوماتم اضافه بشه تا بیشتر یاد بگیرم تا بیشتر بفهمم یا لا اقل یاد میگیرم تا توی پیشرفت کشورم سهیم باشم

چرا دانشجوهای ما بعد از فارق التحصیلی مشکل دارن ؟

چرا همون رشته ای که خوندن رو هم خوب بلد نیستن..

توی دانشگاه انگلیسی هم هست چرا اونجا خوب یاد نگرفتن؟

اگر خوب فکر کنید میبینید این موضوع کاملا فرهنگیه و به خوده شخص بستگی داره...

خیلی چیزا بلد نیستم ، کاش عمرم برای یادگیری کفایت میکرد، دارم به این نتیجه میرسم که توی این عمر کوتاه هر چیزی ارزش یادگیری نداره و فقط چیزای مهم رو باید آموخت...
Alighalehban

دقیقا , یک شخص تنها خودشه که میتونه خودشو خوشبخت یا بدبخت کنه حالا عوامل بیرونی هم شرط هستن ولی نه در حدی که خود شخص موثر هستش من شاهد افرادی بودم که در بدترین شرایط هم باز رفتن پی قضیه رو گرفتن و موفق شدن هستن افرادی از دوستان حرفه ای و برنامه نویس که دقیقا طرف 5 ساله از من می پرسه فلانی من میخام پیشرفت کنم و برم بیرون از ایران گفتم شما تخصص داری فقط باید زبان یاد بگیری که هر سال دوباره این این سوال رو پرسیده منم همین جواب رو دادم ولی دریغ از 1% توجه و زمان بندی در این 5 سال . از اکثر دوستان اگر بپرسید چیکار میکنی میگن وقت سرخاریدن ندارن ولی وقتی به خروجی و بازده نگاه میکنی هیچی نیست و این حکایت از عدم مدیریت زمان داره به نظرم من هرکس که واقعا عشق داشته باشه به چیزی حداقل روزی 20 دقیقه وقت خالی رو که میتونه اختصاص بده به کار خاصی و این 20 دقیقه های متوالی در طی سالها اخر نجات بخش و راهگشای این فرد و زندگی اش میشه در غیراینصورت باید مثل میلیون ها نفر دیگه بیوفته تو لوپ نامحدودی که می بینیم بعضا واقعا فکر میکنم یعنی واقعا اینها انقدر کار دارن که روزی 20 دقیقه نمیتونن بزارن برای کار خاصی ؟؟باقی موارد هم که اشاره شد چشماهم چشمی و کنکور و اینها هم شدن مصیبت .

اسم دانشجو هم روش هست دانش جو یعنی کسی که باید بره دنبال دانش من هزار بار به دوستان و اشنایان تاکید کردم دانشگاه چیز زیادی به دانش شما اضافه نخواهد کرد شما باید از این فضا و فرصت دانشجویی بهره ببرید و خودتون برید به دنبال دانش ولی کو گوش شنوا همین که فقط یه لیسانسی فوقی بگیرم و تمام یکی از دوستان از من پرسید من چرا هی درجا میزنم چرا فلانی مثلا فلان رشته خونده میره جلو گفتم چی خوندی گفت کشاورزی (با احترام به تمامی فارغ التحصیل این رشته و شغل شریف کشاورزی) گفتم خوب شما باید الان سر مزرعه باشی نه دنبال میز بهش برخورد خوب وقتی دوست عزیز شما از 5 سال قبل اشتباه رفتی و باز داری رو اشتباهت پافشاری میکنی و بجای جبران دنبال این و اون هستی خلاصه مطلب زیاده نه رشته رو با اصول انتخاب میکنن نه درس رو اصولی میخونن و نه انتظاراتشون بعد فارغ التحصیلی به جا هستش .یعنی همه انتظار دارن همین که مدرکو گرفت از فردا یه میز بهش بدن بگن بفرما دستور بده اینجا :)

کلا در بررسی هایی که در برخورد با افراد داشتم عواملی مانند تنبلی , عدم مدیریت زمان و کارها و عدم احساس مسئولیت و منفعل بودن , زود و بدون زحمت به نتیجه رسیدن ( زرنگ بازی ) و همه چیز رو با پول سنجیدن ( یعنی شما اخر علم باش پول نداشته باش مهم نیستی ولی پول داشته باش یه لیسانس الکی هم بگیر دکتر صدات میکنن هر حرفی هم بزنی میشه قانون ) اینها از عواملی هستش که نه تنها بخش خود ما بلکه کل جامعه رو درگیر خودش کرده .

وب سایت توسینسو

دکتر من واقعا لذت بردم و متنتونو با اجازتون واسه دوستام ارسال کردم.به جای حاشیه رفتن خیلی ظریف و نکته بینانه ذکر کردین

سپاسگزارم...

با تشکر بهروز سیروس زاد کانال اطلاع رسانی من در تلگرام http://telegram.me/sirouszad/4
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....