در توسینسو تدریس کنید

و

با دانش خود درآمد کسب کنید

Emir1

یادگیری برنامه نویسی در دانشگاه و انتخاب بین رشته های IT و ICT

سلام ، من دانش آموز رشته تجربی بودم ولی الان میخواهم رشته کامپیوتر(نرم افزار) را انتخاب کنم. آیا میتوانم بدون دانش قبلی از برنامه نویسی در دانشگاه موفق باشم یا نه؟ آیا در دانشگاه از پایه توضیح میدهند یانه؟ و اینکه در بین رشته های ICTوITوکامپیوتر کدام بهتر؟ تشکر اگر پاسخ دهید

#چگونه_در_دانشگاه_برنامه_نویس_شویم #تفاوت_رشته_it_و_ict #بهترین_دانشگاه_برای_رشته_it #برنامه_نویسی_رو_از_کجا_شروع_کنم #بهترین_دانشگاه_رشته_کامپیوتر #مقایسه_رشته_های_دانشگاهی_فناوری_اطلاعات #یادگیری_برنامه_نویسی_در_دانشگاه #مقایسه_رشته_it_و_ict #رشته_های_دانشگاهی_فناوری_اطلاعات #چگونه_برنامه_نویسی_را_شروع_کنیم
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
مجتبی کریمی

تننها چیزی که می تونم بگم این هست که رشته دانشگاهی تاثیر انچنانی نداره و این خودتون هستید که باید علاقه خودتون رو پیدا و مسیر یادگیری رو ادامه بدید. دانشگاه متاسفانه چیز زیادی به شما یاد نمی ده و خودتون باید یاد بگیرید.

maryam bagheri

همینطور که دوستمو گفتند دانشگاه چیز زیادی یاد نمیدند.درجواب سوالت که پرسیدی که دانش قبلی میخواد؟باید بگم که چون مثل ریاضی و فیزیک و... تو دبیرستان درسی براشون نیست تقریبا میشه گفت دانش قبلی نمیخواد فقط نباید به دانشگاه بسنده کنی که درغیر اینصورت موفق نخواهی بود

همینطور که دوستان گفتند پیش نیاز نیست و مشکلی نمی خورید و خود دورس دانشگاهی را در نظر نگیرد و اونا رو صرفا جهت گرفتن مدرک خونده میشه و هیچ دانشجویی شما پیدا نمی کنید که با درس ها و مطالب دانشگاه به جایی رسیده باشه مگر اینکه خودش جداگانه مطالعه و تحقیق کنه

کانال اختصاصی من در تلگرام https://telegram.me/ghanbarinetwork
prober

در تایید حرف دوستان اولا اینکه برنامه نویسی از پایه آموزش داده میشه تازه اونهایی هم که توی دبیرستان برنامه نویسی گذروندن ممکنه زبان برنامه نویسی دبیرستانشون با اون زبانی که توی دانشگاه تدریس میشه با هم فرق داشته باشه لذا اصلا ربطی نداره.

دوم اینکه فکر می کنم توی ایران بازار کار مهندسی نرم افزار بیشتره لذا رشته کامپیوتر رو توصیه می کنم گرچه رشته IT در کشورهای پیشرفته تر پول و اعتبار بیشتری داره.

سوم اینکه مباحث کامپیوتر خیلی گسترده هستند و در دانشگاه یک شمه ای از هر کدوم رو شما دریافت می کنید برای ادامه راه باید خودتون توی زمینه مورد علاقتون برای ورود به بازار کار مطالعه و تجربه کنید.

کسانی که عاشـق کیفیت اند بیشتر از کسانی که متخصص کیفیت اند باعث بهبود کیفیت می شوند. - پروفسور کندو- کتاب Human Motivation
احسان امجدی

دوست عزیز اگه بخوام صحبت های دوستان رو تکمیل کرده باشم، در دانشگاه علمی که بشما آموزش داده میشه نه این که به هیچ دردی نخوره بلکه ماهیت آموزش ها و دروس دانشگاهی بیشتر جنبه پایه ای و تحقیقاتی رو در شما تقویت میکنه (اگه بصورت استاندارد باشه). در کنار اون شما نیاز دارید تا ریشه های تجربه و کار عملی رو نیز در خودتون تقویت کنید. چون در بازار کار اولویت با کسانی هستش که در این بخش قوی تر باشند. بخاطر همین توصیه میکنم که در کنار آموزش های آکادمیک و دانشگاهی، حتما دوره های تخصصی مرتبط با رشته و علاقه تون رو شرکت کنید و اونو موکول به بعد از اتمام دوره چهار ساله دانشگاه نکنید.

دوست عزیز اگه به حوزه مخابرات (ارتباطات) و گرایش های مرتبط با اون علاقه‌مند هستید، همونطور که خودتون میدونید بهتره که در رشته ICT به کار خودتون ادامه بدید.

اگه به برنامه نویسی علاقه مند هستید، فکر میکنم در نرم افزار بیشتر به این سمت و سو سوق پیدا کنید و در نهایت اگه به دنبال تخصص شبکه هستید، فکر میکنم IT برای شما مناسب تر باشه.

در رابطه با الزام وجود دانش قبلی حرف دوستان رو تائید میکنم. نه نیازی به دانش قبلی نداره و همه چیز درست از همون لحظه ای آغاز میشه که شما در دوره های تخصصی رشته مورد علاقه تون شرکت کنید و یا این که در اون زمینه بیش از دروس دانشگاهی، تحقیقات و مطالعات خودتون رو ادامه بدید.

امیدوارم در انتخاب راهت، درست ترین گام رو برداری.

مانا باشی

"من" ی وجود ندارد؛ دنیا با "ما" ساخته می‌شود.
فرهاد خانلری

سلام دوستان همه حرف ها رو زدند و بنده هم موارد مشابه رو به صورت لینک های زیر براتون ارسال میکنم.

همه چیز برمیگرده به علاقه تون و کاری که دوست دارید در آینده داشته باشید ، روی دانشگاه حساب باز نکنید فقط روی خودتون و علاقه تون و زمانی که برای این کار میزارید حساب باز کنید و بدونید در هر راهی که قدم بردارید اگر بتونید واقعاً Expert بشید و به قول معروف یه سرو گردن از همه بالاتر باشید حتماً موفق خواهید بود.

عقاب در لحظه پرواز پـَـر هم میریزد ، امّا در اوج از بال زدن هم بی نیاز است

خداوند برکتے عظیم به نام "زندگے" به تو بخشیده است . تو چه چیزے به او تقدیم می کنے ؟ هر روز چیــزے هر چند کوچک به او تقدیم کن ، مقداری عشق به مخلوقاتش . . .
soldier

سلام

اینطور نیست که دانشگاه چیزی یاد نده دانشگاه جدا از اینکه پایه های رشته رو برای شما میشکافه نمای کلی از مسیر رو نشون میده و شما رو به سمت علاقتون سوق میده اما حتما نیاز به مطالعه و دوره های مختلف خواهید داشت

همه چیز بستگی به علاقتون داره مثلا من هیچ علاقه ای به کد زدن ندارم خوب مسلما در نرم افزار شکست میخورم شاید شما برعکس من استعداد و علاقه داشته باشید و در این مسیر موفق بشید پس در این رابطه تصمیم گیری با خودتونه و نصیحت من به کارتون نمیاد

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....