درخواست های ارتباط
جستجو تنظیمات
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم تنظیمات
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
دوره های مرتبط
جدیدترین ویدیوها

تفاوت کسب و کار الکترونیک و تجارت الکترونیک چیست؟

0 نظرات

Image

با سلام خدمت همه ی کاربران itpro ای.اگه یادتون باشه در مطلب قبلی در حوزه ی تجارت الکترونیک که مدلهای مختلف آن رو با هم بررسی کردیم این نکته رو هم یاد آورشدیم که تجارت الکترونیک باکسب و کار الکترونیک کاملا متفاوت هست و در این پست میخوایم نکته ای رو برای شما itpro ای ها درباره ی این تفاوت توضیح بدم.

کسب و کار الکترونیک:


کسب و کار الکترونیک صرفا به تمام امور و کسب و کاری گفته میشود که از طریق اینترنت و فناوری های دیجیتالی صورت گیرد ولی به این نکته توجه کنید که در کسب و کار الکترونیک صرفا مسائل مالی یا سودآوری مطرح نیست ممکنه که مثلا به صورت اینترنتی یا بهتره این طوری بگم که فرض کنید قاضی دادگاه مجرم رو به صورت غیرحضوری و اینترنتی محاکمه کند و دستوری رو برای وی صادر کند صرفا به همچین عملی کسب و کار الکترونیک گفته میشود یا ممکن هست که شما برای یک موسسه خیریه وبسایتی رو راه اندازی کرده باشید و این یعنی یک کسب و کار الکترونیک.
درواقع کسب و کار الکترونیک سعی بر این دارد که تمامی اموری رو که قرار هست انجام داده شود به صورت الکترونیکی انجام دهد که تجارت الکترونیک زیرمجموعه ای از کسب و کار الکترونیک می باشد یعنی حیطه کسب و کار الکترونیک بسیار وسیع تر است.

تجارت الکترونیک:


همان طور که گفته شد تجارت الکترونیک زیرمجموعه ای از کسب و کار الکترونیک می باشد که حتما حتما باید در آن مسائل مالی ، سودآوری و تجاری مطرح باشد تا واژه ی تجارت الکترونیک رو بتونیم استفاده کنیم. که به طور کلی باید این طور بگوییم که تمامی پرداخت های بانکی یا خریدهای اینترنتی از وبسایت ها و یا فروشگاه های اینترنتی و هر نوع تجارتی که از طریق محیط تحت وب و اینترنت صورت بگیرد تجارت الکترونیک محسوب می شود.
ITPRO باشید.

نویسنده:hamideh-smi7
منبع:ITPRO.IR
هرگونه نشر و کپی برداری از مطلب تنها با ذکر منبع مجاز است.
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

    arrow