Loading…

جزیره تحصیلات آکادمیک فناوری اطلاعات

ارسال کننده: hamideh_smi7
دانشجوی کارشناسی مهندسی کامپیوتر _ IT
ارسال پیام خصوصی
امتیازات این مطلب
نکته: تفاوت کسب و کار الکترونیک و تجارت الکترونیک چیست؟

Image

با سلام خدمت همه ی کاربران itpro ای.اگه یادتون باشه در مطلب قبلی در حوزه ی تجارت الکترونیک که مدلهای مختلف آن رو با هم بررسی کردیم این نکته رو هم یاد آورشدیم که تجارت الکترونیک باکسب و کار الکترونیک کاملا متفاوت هست و در این پست میخوایم نکته ای رو برای شما itpro ای ها درباره ی این تفاوت توضیح بدم.

کسب و کار الکترونیک:


کسب و کار الکترونیک صرفا به تمام امور و کسب و کاری گفته میشود که از طریق اینترنت و فناوری های دیجیتالی صورت گیرد ولی به این نکته توجه کنید که در کسب و کار الکترونیک صرفا مسائل مالی یا سودآوری مطرح نیست ممکنه که مثلا به صورت اینترنتی یا بهتره این طوری بگم که فرض کنید قاضی دادگاه مجرم رو به صورت غیرحضوری و اینترنتی محاکمه کند و دستوری رو برای وی صادر کند صرفا به همچین عملی کسب و کار الکترونیک گفته میشود یا ممکن هست که شما برای یک موسسه خیریه وبسایتی رو راه اندازی کرده باشید و این یعنی یک کسب و کار الکترونیک.
درواقع کسب و کار الکترونیک سعی بر این دارد که تمامی اموری رو که قرار هست انجام داده شود به صورت الکترونیکی انجام دهد که تجارت الکترونیک زیرمجموعه ای از کسب و کار الکترونیک می باشد یعنی حیطه کسب و کار الکترونیک بسیار وسیع تر است.

تجارت الکترونیک:


همان طور که گفته شد تجارت الکترونیک زیرمجموعه ای از کسب و کار الکترونیک می باشد که حتما حتما باید در آن مسائل مالی ، سودآوری و تجاری مطرح باشد تا واژه ی تجارت الکترونیک رو بتونیم استفاده کنیم. که به طور کلی باید این طور بگوییم که تمامی پرداخت های بانکی یا خریدهای اینترنتی از وبسایت ها و یا فروشگاه های اینترنتی و هر نوع تجارتی که از طریق محیط تحت وب و اینترنت صورت بگیرد تجارت الکترونیک محسوب می شود.
ITPRO باشید.

نویسنده:hamideh-smi7
منبع:ITPRO.IR
هرگونه نشر و کپی برداری از مطلب تنها با ذکر منبع مجاز است.
دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است

برای ارسال نظر وارد شوید.

در حال به روز رسانی نرم افزار سایت، از شکیبایی شما ممنونیم